SİYASET
Giriş Tarihi : 21-05-2020 13:37   Güncelleme : 21-05-2020 13:37

SAADET PARTİLİ SİNAN AKTAŞ'TAN BASIN AÇIKLAMASI

https://www.youtube.com/channel/UCjzcYgWmuT2NDjN8UPD876A?view_as=subscriber

SAADET PARTİLİ SİNAN AKTAŞ'TAN BASIN AÇIKLAMASI

 

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş'tan basın açıklaması.

Melikgazi belediye başkanı Sn. Mustafa Palancıoğlu 2 yeni müze açacağını söyledi. Gerekçe ise turistler müze olan şehirleri geliyorlarmış. Açacakları müzenin birisi Eski ticaret odası binasına Ticaret ve Esnaf müzesi diğeri ise Tesbih müzesi olacakmış.

Sanki şehrin onca sıkıntıları bitti tek eksiğimiz müze. Hele hele en önemli eksiğimiz tesbih müzesi. Yapmazsak olmaz. Yaparsak turist yağacak. Tüccarımız, Esnafımız kan ağlıyor.Sn. Başkan bunları bırakmış gündemine müze yapımını almış. Her rengi boyadık bir tek fıstıki yeşil kaldı.

Sn. Başkan bu şehrin işe ihtiyacı var aşa ihtiyacı var. Pandemiden önce esnafımız ve tüccarımız zaten ciddi anlamda sıkıntıda idi. Şu an içinde bulunduğumuz şartlarda ve yarınki günlerde bir çok esnafımız belki de kepenk kapatacak. Hal böyle iken bizim gündemimiz müze olmamalı. Sn. Başkan esnafımızı tüccarımızı ziyaret ediniz,onların dertlerini sorunlarını dinleyiniz. Sorunlarını nasıl çözeriz,şehrimizde ticaret hayatı nasıl hareketlenir,sosyal refahı bir kademe yukarıya nasıl çıkarırız lütfen bu konular üzerine yoğunlaşınız.

Eğer bunu yapmazsanız biliniz ki siz Ticaret ve esnaf müzesini açarsınız belki ama Tüccarımız ve Esnafımızda gerçek anlamda tam bir müzelik olur.

Diyorsunuz ki turist müze olan şehirlere geliyor. Sn. Başkan kapalı bir mekanda bir müze açmaya gerek yok çünki turistler daha çok açık alanlarda doğal mekanları gezmeyi tercih ediyor. Bakınız hemen yanı başımızda Kapadokya örneği var. Tamamen açık hava müzesi konumunda. Oraya gelenler açık havada ve doğada geziyorlar ve 3 milyon turist sırf bunun için geliyor.

Sizler bugüne kadar hemen yanı başımıza gelen 3 milyon turistten kaçını şehrimize getirip gezdirdiniz? Para bırakmasını sağladınız. Ben böyle bir çalışmaya ve organizasyona şahit olmadım.

Müzemi arıyorsunuz? Bakınız Ağırnas-Koramaz-Kültepe Kaniş Karum tam bir açık hava müzesi. Gesi tam bir açık hava müzesi,Germir-Tavlusuntam bir açık hava müzesi. Tüm bunlara ilaveten Talasımız ve Şehir merkezindeki kalemiz camilerimiz medreselerimiz hepsi ayrı bir tarih.  Erciyesimiz ise tek başına ayrı bir değer. Gidin Germire,Tavlusuna,Gesiye oradaki tarih bakımsızlıktan dökülüyor. Siz buralara finans sağlayarak buraları ayağa kaldırın ve turist getirecekseniz buraların pazarlamasına efor sarf edin. Emin olun Kapadokya bölgesine gelen turistin en az yarısını buraya getiririz.

Ama bilin ki bu iş kesinlikle Esnaf müzesi ile Tesbih müzesi ile olmaz. Turist sizin o müzelere koyacağınız 4 tane levha ile 4 tane tesbihi görmek için bu şehre gelmez.

Eğer turizme bakış açınız bu ise bilesiniz ki kayserimizin gelecekte turizm konusunda bir adım dahi ileri gitmesi mümkün değildir. (Kurum Haber)