YEREL
Giriş Tarihi : 31-12-2020 12:51   Güncelleme : 31-12-2020 12:53

SAADET PARTİLİ AKTAŞ'TAN PALANCIOĞLUNA

SAADET PARTİLİ AKTAŞ'TAN PALANCIOĞLUNA

SN. PALANCIOĞLU EKMEK DAĞITIM TÖRENİ YAPMAYI DÜŞÜNÜYORMUSUNUZ?

Sayın Palancıoğlu 2021 yılında ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere 2,5 milyon ekmek alımı yapacak. Elbetteki ihtiyaç sahiplerine ekmek dağıtmak önemli. Ancak bundan daha önemli olan ekmeğe muhtaç ettiğiniz bu insanlara iş temin edip kendi ihtiyacını kendisinin karşılamasını sağlamaktır. Biz uzun zamandır sn. palancıoğluna,sn Memduh büyükkılıç’a bunu söylüyoruz ama onlar ısrarla belediye iş bulmaz,istihdam sağlamaz diyerek sadaka belediyeciliği yapmaya devam ediyorlar.

Yılda 2,5 milyon ekmek. günlük 6849 ekmek. aile başına 5 ekmek verilse 1370 aileye ekmek verilecek. Büyükşehir,diğer belediyeleri.fırınlardaki askıda ekmekleri ve daha ucuz ekmek almak için halk ekmek önünde oluşan kuyruklarıda düşünecek olursak Kayseride fakirliğin had safhada olduğunu ve 18 yılın sonunda vatandaşın yeg ekmeğe muhtaç hale geldiğini çok açık ve seçik bir şekilde görüyoruz.

Bu anlayışla şehir yönetilmeye devam edilirse sn. Palancıoğlu 2022 de 5 milyon ekmek alsa halka yetmeyecektir.

Biz diyoruzki; Şu sadaka belediyeciliğinden vazgeçin. İş bulun, istihdam sağlayan belediyecilik anlayışını benimseyin. Bakın Özvatan belediye başkanımız sn. Halit demir bey yufka üretim tesisi kurmuş 20 kadın çalıştırıyor. 20 ailenin evine para giriyor. Ne kadar güzel. Özvatanda çalışmayan 17 ad. Değirmenide faaliyete geçirmeyi düşünüyorlarmış. İşte bizim söylediğmiz olması gereken işler. Pınarbaşı belediye başkanı Sn. Memduh Uzunoğlu bey ise 1 adet barut fabrikası 1 de paketleme tesisi kuracaklarını ve temellerinin atıldığını söylüyor. 

Akkışla belediye başkanı gilaburu paketleme tesisi kuracak. Akkışla için aslında bizim istediğimiz Bünyan ile beraber gilaburu dan yapılan markalı arge ile üretilmiş farklı bir içecek tesisi kurulması ama şu an ufukta o görünmüyor. 

Bizim istediğimiz üretim üretim üretim. İstihdam istihdam istihdam. Bilmem analatabiliyormuyuz. 

Geçtiğimiz gün öğrencilere verilmek üzeri 5000 adet tablet dağıtım töreni düzenledi büyükşehir belediye başkanımız. Bunu yaparken övüne övüne ve iyi bir reklamla yapıyor. Bunun övünülecek hiç bir tarafı yok. Neden bir anne baba evladına kendisi tablet alamıyor? Bunun cevabını kim verecek. İnsanlar sadaka ile yaşamamalı. Çalışmalı ve alnının teriyle kazandığı parayla çocuğunun tabletini kendisi alabilmeli. Sizde bunun için çalışmalısınız. 

Son olarak bir şey çok merak ediyorum. Her yaptığı işden önce bir tören yapıyor ya? Buradan Sn. Palancıoğluna sormak istiyorum. Acaba Bu 2,5 milyon ekmeği vatandaşa dağıtmadan öncede bir ekmek dağıtım töreni yapmayı düşünüyormusunuz?

 

 

Melikgazi İlçe Başkanı

                       Sinan AKTAŞ