YEREL
Giriş Tarihi : 30-08-2020 17:21   Güncelleme : 30-08-2020 17:21

PALANCIOĞLU’NDAN FARKLI 30 AĞUSTOS KUTLAMASI

PALANCIOĞLU’NDAN FARKLI 30 AĞUSTOS KUTLAMASI

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı 2 dakika 22 saniyelik bir video ile kutladı.

Melikgazi Belediyesi tarafından servis edilen videoda dosta güven, düşmana korku veren Mehmetçiğin görüntülerine yer verildi. Askerlerimize ‘Mehmetçik’ adının nasıl verildiği ve nereden geldiği anlatılan videoda, Kahraman Türk Ordusu’na neden Mehmetçik adının verildiği anlatıldı.

Türk Ordusu’na Mehmetçik isminin 1912’de Libya'daki Tobruk savaşında verildiği ve yayıldığı anlatılan 2 dakika 22 saniyelik videonun sonunda vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

KAYSERİ'DEKİ YEREL GAZETELERE EMEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu 15 ayrı yerel gazetenin birleşmesinden sonraki yeni oluşumun Kayseri halkının gözü ve kulağı olacağını söyleyerek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yeni oluşumun Kayseri basını için hayırlı olacağına inandığını ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, "Uzun süredir Kayseri basın camiasına hizmet veren köşe yazılarıyla, haberleriyle, fotoğraflarıyla halkımızı bilgilendiren, yol gösteren, Kayseri'deki sosyal ve kültürel gelişime katkı sağlayan tüm basın mensuplarını kutluyor, uzun süredir zahmetle yayın yapan tüm gazetecilere teşekkür ederim. Bundan sonrada aynı heyecanla devam edeceklerine inancım tamdır. Bu arada vefat eden gazetecileri de rahmetle anıyorum. Bu sürecin Kayseri halkına ve medyasına hayırlı olmasını diliyorum." dedi.  (Kurum Haber)