YEREL
Giriş Tarihi : 31-12-2020 12:13   Güncelleme : 31-12-2020 12:13

ÖZHASEKİ’DEN CHP’NİN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMALARINA CEVAP

ÖZHASEKİ’DEN CHP’NİN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMALARINA CEVAP

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözleriyle başlayan ve CHP’li belediyelerin desteğiyle devam eden “belediyelerde işçi ücreti” açıklamalarına yanıt verdi:

“Kılıçdaroğlu asgari ücret üzerinden her zaman olduğu gibi hiç araştırmadan bir algı furyasına soyunmuş. AK Belediyelerimizin pek çoğunun 3.200 TL üzerinde maaş ödeyeceği zaten bilinmektedir. Sanki en yüksek ücreti CHP ödüyormuş tiyatrosu sahnelenmiş. Şaşırmıyoruz.”

“CHP ve lideri Kılıçdaroğlu bir algı furyasına soyunmuş”

CHP cephesinde açıklamalar sürerken asgari ücret konusuna AK Parti cephesinden Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki bu tartışmalara yanıt verdi. Özhaseki, “CHP ve lideri Kılıçdaroğlu asgari ücret üzerinden her zaman olduğu gibi hiç araştırmadan bir algı furyasına soyunmuş.” dedi.

“AK Belediyelerimizin pek çoğunun 3.200 TL üzerinde maaş ödeyeceği zaten bilinmektedir”

CHP’li belediyelerin AK Partili Belediyelerin ödediği işçi ücretini görmezden geldiğini belirten Özhaseki, “CHP belediyeleri emekçi ücretini 3.100 TL’ye çıkaracakmış. Halbuki, AK Belediyelerimizin pek çoğunun 3.200 TL üzerinde maaş ödeyeceği zaten bilinmektedir. Sanki en yüksek ücreti CHP ödüyormuş tiyatrosu sahnelenmiş. AK Belediyelerimizin başarısı yine görmezden gelinmiş. İşte CHP’nin değişmeyen fotoğrafı. Biz artık buna şaşırmıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ne Olmuştu?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarının başlamasıyla birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, asgari ücret miktarı fark etmeksizin CHP’li belediyelerde 2021 itibariyle en düşük işçi ücretinin 3 bin 100 lira olacağını açıklamış. Ardından Ankara, İstanbul ve Adana başta olmak üzere; CHP’li belediyeler de 3 bin 100 liradan daha düşük ücretle işçi çalıştırmayacaklarını duyurmuştu.