YEREL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 14:56   Güncelleme : 26-05-2021 14:56

ÖZHASEKİ, “ZOR BİR COĞRAFYADA YAŞIYORUZ”

ÖZHASEKİ, “ZOR BİR COĞRAFYADA YAŞIYORUZ”

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, ETV Kayseri ekranlarında Ferhat Yağmur ve Mahmut Tursun’a gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin gerek jeopolitik gerekse de tarihi birikiminden dolayı hedef olduğunu ileri süren Özhaseki, “Türkiye zor bir coğrafyada. Tarihsel olarak geçmişe bakıldığında inancımız ve Türk olmamızdan kaynaklı bize düşman olanlar var.  Müslüman ve Türk olmamız başkaları tarafından hedef haline getirilmemize sebep oluyor. Coğrafi konumumuz bir başka zorluk oluşturuyor. Yani zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Emperyal güçlerin bu coğrafyadaki hesapları bitmiyor ancak Sayın Cumhurbaşkanımız öncülüğünde biz bu hesapları bozmaya devam edeceğiz. Emperyalistler dışarıda istediklerini yaparken biz de içeride bir bütün olabilsek, birçok sorun çözülecek. Ama içerinden de bolca hain üretiyorlar, devşiriyorlar. O hainlerle mücadele ederken tabii ki yoruluyorsunuz. Ama bunlar bizi asla yıldırmaz.” değerlendirmesinde bulundu.

“Bütün dünyada muhalefet yükselir siz çökmüş vaziyettesiniz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vatandaştan helallik istemesine muhalefetten gelen tepkileri eleştiren Özhaseki şunları söyledi:

“Helallik kültürünü bilmeyenlerin konuşması hiç önemli değil. Pandemi döneminde en başarılı hükümetlerin başında AK Parti var. Bu dönemde 25 hastane, 11 tane de ek sağlık tesisi yaptık. Ben de şehir hastanesinde yattım. Orada da gördüm, hastalarla da konuştum herkes memnun, duacı. Dünya büyümede eksiye düştü Türkiye artıdaydı. Terörü bitirdik. Ancak hizmet sektöründe ve onun iş kollarında daralma var. Hükümet bunu giderebilmek amacıyla işçilerin maaşını kendisi verdi. 3 milyon 780 bin kişiye devlet hala maaş vermeye devam ediyor. Düğün salonu, futbol sahası çalıştıran arkadaş, kebapçı arkadaş biraz zorlandı. Tüm sektörlerin içerisinde 5-8 tanesi zorlandı. Onlar içinde 3-5 bin lira gibi direkt ödemeler başladı. Onların üzüldüğünü biliyor Cumhurbaşkanımız. Önümüzdeki günlerde sizi kollayacağız manasında ‘Hakkınızı helal edin’ dedi. Kollama da geliyor işte 3-5 bin lira olarak, devam da edecek destekler zaten. Böyle bir ortamda Cumhurbaşkanımızın sözünü alıp nerelere götürdüler. Bu helalleşme seçimde olur diyorlar. Seçimden kaçan mı var kardeşim? 20 senedir giriyoruz seçimlere, sırtınız yerden kalkmadı ki sizin. Hangi seçimde kendinizi gösterdiniz? CHP için söylüyorum, hangi seçimde %25’ten fazla aldınız? Bütün dünyada muhalefet yükselir, siz bir kendinize baksanıza; çökmüş vaziyettesiniz. Her şeye bağırıyorsunuz, yalan söylüyorsunuz, iftira ediyorsunuz. Kılıçdaroğlu seçildiği günden beri on senedir yalan söyler. Bir tanesini ispatlayamadı. Trilyonlarca tazminat ödüyor. Nereden geliyor bu para ya? Maaşı yetmez hiçbirine. Ama yalana devam ediyor hala. 20 senedir seçimlerde birinci partiyiz. Yalan söyleyen kazanmıyor. Bir de manevi var bu işin, Allah sonunu hayretsin.”

“Ülke meselelerinde yerli ve milli olun”

Ülke meselelerinde yerli ve milli olunması gerektiğini vurgulayan Özhaseki, “Ben kendimi bildiğim bileli Türkiye’nin en büyük belasının PKK olduğuna inanan birisiyim. Sonra FETÖ denen ahlaksızların bunlarla aynı yerden beslendiğine inanan bir insanım. Üst akıl dediğimiz Amerika deyin, AB deyin, emperyal ülkeler deyin bunlara söylüyor, bunlar yapıyorlar. Böylesi güçlere karşı biz mücadele ediyoruz. Vatanı seven insanlara düşen siyaseten AK Partiyi eleştirin ama lütfen ülke meselelerinde yerli ve milli olun.” dedi.

“Cumhur İttifakımızda takdire şayan bir uyum var”

Cumhur İttifakı’nın uyumunu dile getiren Özhaseki, “Cumhur İttifakımızda takdire şayan bir uyum var. Genel Başkanların arasındaki ilişki bu ülkenin dirliği, birliği, bölünmez bütünlüğü ve bayrak meselesi üzerine olduğu için şahit olduğumuz bir dostlukları var. Allah razı olsun. Biz, hep birlikte Türkiye diyoruz. Kayseri’de de müthiş bir uyum var. İl Başkanlarımız işin şuurunda olan arkadaşlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. ” dedi.

“Kayseri nasıl gelişir diye başlıklar attım ve bunların peşine düştüm”

Belediye Başkanlığı tecrübelerini mevcut belediye başkanlarına aktarmaya çalıştığını belirten Özhaseki, “Eskiden sadece Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden sorumluydum. Gelecekte Kayseri’de ticaret, sanayi nasıl olmalı, eğitimde, sporunda, kültür sanatında, turizmde neler yapılabilir, Kayseri nasıl gelişir diye başlıklar attım ve bunların peşine düştüm. Şimdi bütün arkadaşlara belediyecilikte neler yapılması gerektiğini, olaylara nasıl bakılması gerektiğini, şehirlerin bütüncül olarak nasıl kavranılması gerektiğini, hizmetlerin az olan bütçeyle öncelik sıralamasının ne olması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum. Hatta özgelirler nasıl arttırılır, devletten bir şey beklemeden iş nasıl yapılır diye tüyolar veriyorum.” dedi.

AK Partili belediyelerin hepsiyle birebir ilgilendiğine değinen Özhaseki, “1389 Belediye var 800’ü yani neredeyse yüzde 60’ı AK Partili. Haliyle bu arkadaşların bütün problemleri akşama kadar benim başımda. Sonra onların belli aralıklarla toplayıp eğitime alıyoruz. İş zor ama bildiğim bir iş oldukça bir de yardım edip o insanların mutlu olduğunu gördükçe keyif de alıyorum. Yaptığım işi seviyorum, şikâyetçi değilim elhamdülillah.” diye konuştu.

“Kayseri çok değişti ve gelişti”

İlk kez Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemden bugüne Kayseri’de çok büyük değişiklikler olduğuna vurgu yapan Özhaseki, “27 yıl önce başladığımız şartlar çok farklıydı. Bir tarafta Anavatanlı bir belediye diğer tarafta CHP’li belediye ve Büyükşehir CHP’de. Hizmet hak getire. CHP’nin yaklaşımı tamamen ideolojik. Kayseri gibi bir yerde kurtarılmış mahalleler var. Mafyalar vardı. Şehirde sağ sol çatışmaları vardı. 8 tane park vardı, içleri işgalli. Belediye borçluydu. Allah’a hamdolsun şehrin altyapısını bitirdik, üstyapısı Avrupai bir hale geldi. Gecekonduları temizledik. Modern tesisler kazandırdık. Kayseri’nin ticareti, sanayisi canlı hale geldi. 4 üniversitesi oldu. Turizmde Kayseri’ye uçak dolusu turist geliyor. Şimdi Kayseri çok değişti ve gelişti. Nereden nereye gelindi.” dedi.

“Kayseri emin ellerde”

Yaptıkları anketlerde Kayseri’deki bütün belediye başkanlarının çok başarılı olduğunu gördüklerini söyleyen Özhaseki, “Şimdi herkes şunu bilsin ki, Kayseri emin ellerde. Merkezde 4 tane belediye Başkanımız var, Hacılarla beraber 5. Tek bir gün olsun kötülüklerini, haram yediklerini görmedim. Boğazlarından kötü lokma geçtiğini görmedim. Anketler yaptık,  milletin istediği kişileri koyduk. Ellerinden geleni yapıyorlar. Belediye başkanı arkadaşlarımıza hamdolsun hemşehrilerimizin teveccühleri devam ediyor.” dedi.

Belediye Başkanı adaylarını belirlerken yapılan anketlerin değerlendirildiğini söyleyen Özhaseki, “Yerel yönetimler adına üç ayda bir anket yaptırıyorum. Raporlar, görüşler de oluyor o ankette. Bir sonraki dönem o Başkanı aday yapıp yapmayacağımıza buna göre karar veriyoruz.” dedi.

 “Şahsımızı direk hedef alan birisiyle nasıl bir araya geleceksiniz? Gelinmez tabii”

İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’ın Kayseri Milletvekilleri olarak bir araya gelmeliyiz sözleri hatırlatılması üzerine Özhaseki, “Dursun Bey ve Çetin Bey ile şahsi bir sorunumuz yok. Çetin Bey ne kadar şahsileştirse de biz öyle yapmıyoruz. Bir şehrin milletvekilleri devamlı görüşmeliler, hiçbir mahsur olmamalı. Ama düşünün sizin şahsınız hedef alınarak bir şeyler söylenirse işler karışıyor. Ben CHP’nin ve İyi Parti’nin şu anki kurumsal yapılarına ve iş tutma biçimlerine karşıyım. Ama şahsi olarak Dursun Bey’in adını andım mı hiç? Hayır. Ne yazık ki, CHP’de bir arkadaş vardı önceden şimdi kayboldu iftiralar, yalanlar gitti. Arkasından Çetin Bey başladı. Sonra seçim sonrası ‘Özhaseki’nin psikoloji bozuldu’ falan dedi. Niye şahsımı hedef alıyorsunuz? Ayrıca seçim neticesi benim psikolojimi bozduysa, siz tümden akıl hastaneliksiniz. Her seçimi kaybediyorsunuz. Dadaloğlu Şenlikleri’ne gittik orada bütün partiler var ama çıkıp partisel bir konuşma yaptı yine. İlkesel bazda konuşulur, böyle ortamlarda şahıslar hedef alınmaz. Şahsımızı direk hedef alan birisiyle nasıl bir araya geleceksiniz? Gelinmez tabii.” diyerek sözlerini tamamladı.

HABER: FOTOĞRAF