YEREL
Giriş Tarihi : 10-09-2020 14:26   Güncelleme : 10-09-2020 14:26

ÖZHASEKİ ISPARTA İLE BİZZAT İLGİLENDİ

ÖZHASEKİ ISPARTA İLE BİZZAT İLGİLENDİ


AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Isparta’ya gitti. 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Isparta’ya gitti. Isparta Belediyesi ziyareti ile incelemelerine başlayan Özhaseki, “Isparta’da hem projeler hem de halkla ilişkiler konusunda çok başarılı bir yönetim ortaya konduğunun şahidiyim. Şükrü Başkan’ın bütün işlere müdahil olarak Isparta’nın her türlü sorununu çözecek şekilde büyük yükün altına girdiğini görmekten ve gayretinden ötürü mutluyum” dedi.

İki gün süren Isparta ziyaretinde Özhaseki, Isparta Belediyesi tarafından tamamlanan, devam eden ve yapılacak projeler hakkında bilgi aldı ve projelerin saha çalışmalarını gördü. Bu kapsamda Kaymakkapı Meydanı Projesi, Matbaalar Çarşısı Sokak Sağlıklaştırması, Üzüm Pazarı Projesi çalışmaları ile birlikte yılların kanayan yarası Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi (ITKM) ile şehrin turizm cazibe merkezi haline gelmesini sağlayacak olan Millet Bahçesi projesinin yapılacağı yerde incelemelerde bulundu.

ITKM inşaat alanını da inceleyen Özhaseki’ye, AK Parti Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, İl Başkanı Osman Zabun, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, TMSF’den bir heyet eşlik etti.

“Böyle kalması kabul edilemez bir durum.”

Isparta Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları, projeleri değerlendiren AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Isparta’nın kanayan yarası haline gelmiş, şu sebepten, bu sebepten çok önemli değil ama bekleyen bir takım da inşaatlar var. Bunlardan birisi de ITKM. Burası milli servet. Bu yapının böyle kalması kabul edilemez bir durum. Yeniden ele alınıyor olması, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla TMSF’nin devreye girip büyük yükü kaldırmak için gayret içesinde olmaları da takdire şayan bir durum. Ellerine sağlık, Allah emek verenlerden razı olsun” dedi.

“Bu işlerle bizzat ilgileneceğim.”

ITKM haricinde diğer yapılan yatırımları da değerlendiren ve ne gibi destekler yapılacağı noktasında da açıklama yapan Özhaseki, “Şükrü Başkan’ın su meselesine el atması, kokuyu gidermek amacıyla arıtma tesisinde bir takım çabalarda bulunması da çok iyi bir iş. Döndüğümde de bu işlerle bizzat ilgileneceğim.” dedi. Hemen ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u arayan Özhaseki, “Isparta Ticaret ve Kültür Merkezi İnşaatında gelinen son noktayı yerinde inceledik. Ayrıca Isparta Belediye Başkanımız Şükrü Başdeğirmen’in şehri ile ilgili talepleri için Murat Kurum ve Hulusi Akar Bakanlarımızı aradık, sağ olsun Sayın Bakanlarımız gereken hassasiyetleri göstereceklerini ifade ettiler. Teşekkür ediyoruz.” dedi.

Isparta’daki arıtma tesisinin 20 sene kadar önce yapıldığından bahseden Özhaseki, tesislerde bazı sorunlar olduğunu dile getirirken, bunların giderilmesine yönelik çalışmalar yapılacağını söyledi. Özhaseki, “Bu arıtma tesisinin çalışmaya başladığı zaman bir takım pis kokulardan,çevreyi tahrip etmekten de kurtulmuş olacağız. Bunun gibi projeleri birlikte istişare ettik” ifadesinde bulundu.

“Tarihi evlerin restorasyonu esnafımızın işlerini biraz daha artıracaktır.”

Şükrü Başdeğirmen’in Ankara’ya her geldiğinde bu konuları istişare ettiklerini kaydeden Özhaseki, “Doğru işler yapıyor, inşallah bundan sonrada devam eder. Özellikle tarihi evlerin restorasyonu da gayet güzel bir proje. Isparta’nın merkezindeki o çarşıların tarihi dokuların aslına uygun bir şekilde restore edilmesi, açığa çıkarılması da esnafımızın işlerini biraz daha artıracaktır.” diye ekledi.