SİYASET
Giriş Tarihi : 13-07-2020 19:08   Güncelleme : 13-07-2020 19:08

ÖZER’DEN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ

ÖZER’DEN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:       

Yıllarca Kayseri’yi yönetip sonrasında Kayseri’yi küme düşüren AKP Genel Başkan Yardımcısı Kayseri Milletvekili Sayın Mehmet Özhaseki’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni kaybetmesinin ardından ortaya çıkan hazımsızlığı artarak devam ediyor. Katıldığı her ortamda idolü olan Hitler'in Propaganda Bakanı Joseph Goebbels’in taktiği gereği, inandırana kadar yalan söyleyen, bir süre sonra da söylediği yalanlarla gerçekleri karıştıran ve gerçeklik algısını yitiren Sayın Özhaseki, son olarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar ile ilgili olarak sosyal medyadan bir şeyler söylemeye çalışmış.

Öncelikle şunun altını kalın çizgilerle çizmek isteriz ki; eğer AKP eli ile yargı komaya sokulmamış olsaydı Özhaseki’nin bugün bulunduğu yer milletvekili sıraları olmazdı.

Maalesef ülkemizde hukuk, adalet, hakkaniyet AKP tarafından katledildiği için bugün Özhaseki, hesap vermek yerine aklınca hesap soruyor. Biz de buradan Sayın Özhaseki’ye soruyoruz: Makam odasına haciz gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı’nı eleştiriyorsunuz da bizzat partinizin Belediye Başkanı tarafından deşifre edilen, iki bakanın da tanık olduğu,  Antalya Serik’teki 500 bin liralık rüşvet için neden ağzınızı açmıyorsunuz? Bu 500 bin liralık rüşveti alan bir CHP’li belediye olsaydı, başına neler gelirdi, söyler misiniz? Ki suçlu olmayan ve suçu ortaya çıkaran Yalova Belediye Başkanımızın başına gelenler ortada…

Ya vergi borcu nedeniyle sağlık ocağı ve meslek lisesinin tapusunu vergi dairesine veren sizin belediyeniz değil de CHP Belediyesi olsaydı, ne derdiniz? Kaç gün, kaç toplantıda ballandıra ballandıra anlatırdınız? Ama siz yapınca normal oluyor değil mi?

Son günlerde Ayasofya’nın yeniden camiye dönüştürülmesi konuşuluyor. Öncelikle bu kararın tüm inanlara hayırlı olmasını diliyorum. Konuyla ilgili konuşan tüm AKP sözcüleri Ayasofya’nın Fatih Sultan Mehmet’in vakfiyesi olduğunu belirterek, vakıf duası ve bedduasının önemine dikkat çekiyor. Sayın Özhaseki, Hunat Vakfı’nın duasından bedduasından haberdar mısınız? Hunat Vakfı’nın mülkünü AVM için birilerine peşkeş çekerken hiç mi vicdanınız sızlamadı?

İlham kaynağınız, rol modeliniz Goebbels’in izinden giderek yıllarca borçsuz belediye yalanını anlatıp durdunuz. Şimdi görüyoruz ki Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 2 milyar liranın üzerinde borcu var? Peki bu borca gerekçe olarak gösterdiğiniz, “Kayseri’nin 70 yıl sonrasını planlıyoruz” diyerek şişirdiğiniz ama birkaç yıl içinde patlayan raylı sistem, şehirlerarası terminal gibi “mega proje”lerinizle bu şehre ihanet ettiğinizi ne zaman açıklayacaksınız?  Her sene yeni yalanlarla gündeme getirdiğiniz Yüksek Hızlı Tren’in Kayseri’yi teğet geçmesinden, Kayseri’nin kamu yatırımlarında ancak son sıralarda yer almasının hesabını ne zaman vereceksiniz?

Evet, söylenecek çok şey var. Ama son olarak şunu belirtmek isteriz ki; tıpkı Özhaseki gibi yerel seçimlerinin hazımsızlığını yaşayan AKP iktidarının, belediye başkanları nezdinde halkı cezalandıran uygulamalarına rağmen CHP’li belediyeler destan yazmaya devam ediyor, devam edecek. (Kurum Haber)