SİYASET
Giriş Tarihi : 22-10-2019 16:22

ÖZER’DEN BASIN AÇIKLAMASI

ÖZER’DEN BASIN AÇIKLAMASI

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer’in basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı. Sayın AKP Genel Başkanı yine Kayseri’ye geldi. Evet maalesef AKP Genel Başkanı, devletin tüm imkanlarını Cumhurbaşkanı sıfatıyla kullanarak ama sadece AKP’nin genel başkanı olarak Kayserimizi ziyaret etti. Aslında bunca masrafa, vatandaşlarımıza çektirilen bunca eziyete gerek yoktu. Biz yıllardır AKP’nin Kayserililere söylediği yalanlara alıştık. AKP Genel Başkanı sanki son 10 yıldır her Kayseri’ye ziyaretinde dile getirmiyormuş gibi, AKP’li bakanların Kayseri’yi her ziyaretinde olmuştu oluyordu diyerek Kayserilileri oyaladığı yetmiyormuş gibi, sanki AKP’nin Kayserili bakanları etrafına AKP’li milletvekillerini ve bürokratları toplayarak “Hızlı tren pozu” vermiyormuş gibi yine Kayseri’ye hızlı tren sözünü verdi. Bu kaçıncı biz artık saymayı bıraktık. Kayserili artık dolmuşa değil hızlı trene binmek istiyor.

AKP’nin tıpkı hızlı tren yalanı gibi Kayserililere sık sık tekrarladığı bir başka vaadi ise havaalanının genişletilmesi… Aynı hızlı tren gibi her Kayseri’yi ziyaret eden AKP’li havaalanını genişletiyor. Her gelişlerinde güya onlarca yeni açılış yapıyorlar. Mesela her gelişlerinde adeta aklımızla alay edercesine Boğazköprü’yü açıyorlar. Bakalım Boğazköprü bu kez kaç ayda yeniden kullanılmaz hale gelecek.

Özetle AKP Genel Başkanının her gelişi Kayseri’ye eziyetten başka bir şey değil. Bol vaad ve bol eziyet. Kent adeta abluka altına alınıyor, insanlar evlerine işlerine gidemez oluyor. Bu korkunun sebebini gerçekten anlamakta zorluk çekiyoruz. Halkından bu kadar korkan, halkını adeta ablukaya aldıran bir devlet adamı olabilir mi? Evet AKP’li Cumhurbaşkanının Kayseri ile ilgili söylemleri hiç değişmiyor. Çözüm sürecinde Kayseri’de nasıl en ağır ifadelerle terör örgütü ile görüşmediğini söyleyip arkasından da görüşmelerin ortaya döküldüğünü unutan AKP Genel Başkanı yine Kayseri’de yine terör örgütleriyle asla masaya oturmayacağını söyledi. Biz biliyoruz ki AKP inandırana kadar yalan söyler ve yine yalan söylüyorlar. (Kurum Haber)