SİYASET
Giriş Tarihi : 27-02-2020 15:57

ÖZER “YETKİLİLERDEN LAF DEĞİL İCRAAT BEKLİYORUZ”

ÖZER “YETKİLİLERDEN LAF DEĞİL İCRAAT BEKLİYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ümit Özer, sel mağdurlarının feryadına sessiz kalan yetkililere tepki gösterdi. Sel felaketinin mağdurlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Özer, “Yetkililerimiz her zaman olduğu gibi yine söz verip sözlerini yerine getirmediler. Yetkililerden mağdurların yaralarının bir an önce sarılması için laf değil icraat bekliyoruz” diye konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Yahyalı ilçesinde meydana gelen sel felaketinin ardından mağduriyetlerin giderilmediğini belirten CHP İl Başkanı Ümit Özer, yetkililere tepki gösterdi. Sel felaketinin ardından yetkililerin derhal bölgeye gittiğini ancak sonrasında mağdurları unuttuklarını belirten Özer, “Öncelikle sel felaketinin mağdur ettiği Yahyalılı hemşehrilerime bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Yetkililerimiz de sel felaketinin ardından bölgeye giderek, vatandaşlarımızın dertlerine ortak oldular. Ama yetkililerimizin tek görevi bölgeye gidip, vatandaşların dertlerine ortak olmak değil. Yetkililerin yaşanan mağduriyetler ardından sorunlara çözüm üretmesi gerekiyor. Ama maalesef sel felaketinin ardından bölgeye giderek mağdur vatandaşlarımıza sözler veren yetkililer, sonrasında verdikleri sözleri de vatandaşların sıkıntılarını da unuttular. Maalesef yetkililerimiz her zaman olduğu gibi yine söz verip sözlerini yerine getirmediler. Yetkililerden mağdurların yaralarının bir an önce sarılması için laf değil icraat bekliyoruz” dedi.

Doğal afetlerin önlenemeyeceğini ama alınacak tedbirlerle can ve mal kaybının en aza indirileceğini ifade eden Özer, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Elbette doğal afetleri önleyemeyiz. Ama gerekli önlemleri alarak zararı en aza indirebiliriz. Ancak Türkiye’de önlem almak yerine felaketler yaşandıktan sonra kaderci bir yaklaşımla sorumluluktan kaçınıldığını görüyoruz. Bunun için yapmamız gereken rant için değil halk için çalışmaktır. İmar planlarını, yapıları insanlarımızın hayatını kolaylaştırmak üzerine kurmalıyız” (Kurum Haber)