VİDEO HABER
Giriş Tarihi : 09-09-2019 11:08   Güncelleme : 09-09-2019 13:18

ÖZEL KAYSERİ OSB TEKNİK KOLEJİ’NDE 2019-2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

ÖZEL KAYSERİ OSB TEKNİK KOLEJİ’NDE 2019-2020 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

Özel Kayseri OSB Teknik Koleji 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı düzenlenen törenle açıldı.

Törene Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri OSB Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Mustafa Katırcıgil, Levent Somtaş, Şaban Andaç, Kayseri Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Kamil Akçadırcı, Kayseri OSB Bölge Müdürü Ali Yaprak, Genel Sekreter Adil Özhan, Özel Kayseri OSB Teknik Koleji Müdürü Durmuş Payas, Kayseri OSB’de faaliyet gösteren iş insanları, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreninde Okul Müdürü Durmuş Payas yaptığı konuşmasında yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını dileyerek, okula bu dönem kayıt yaptıran çok sayıda öğrenciye Özel Kayseri OSB Teknik Koleji hakkında bilgiler verdi.

Törende konuşan Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan; “Eğitim, hayatımızda oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Okul sadece bireyin hayat standartlarını yükseltecek ve iyi bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerileri vermekle kalmaz. Aynı zamanda toplumların yapılarının, insan ilişkilerinin nasıl olacağının bireysel ve toplumsal sorumluluklarının neler olacağının hizmet ettiği toplumun maddi ve manevi değerlerini de öğrencilere aktarır ve davranış haline getirir-getirmelidir.

“Yüce dinimiz de okumaya büyük önem vermiştir. Nitekim Kur'an'ın ilk emri 'Oku!..' olmuştur.”

Türkiye ekonomisinin, büyüme potansiyeline bağlı olarak; gün geçtikçe daha donanımlı, daha yüksek niteliklere ve becerilere sahip olan, İşgücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Teknolojik gelişmeler ve uluslararası rekabet baskısı, iş dünyasının sürekli değişen ihtiyaçlarını karşılama noktasında eğitim sistemine özellikle de mesleki eğitime çok önemli bir görev düşmektedir.

Mevlana Hazretleri ne güze söylemiş; her sanatın öncesi bilgidir, ondan sonra icra, amel gelir...

Ey akıl sahibi! Sanat öğrenmeye çalış; fakat o sanatı ehil olan kerem sahibi temiz bir kişiden öğren.

" Bir ülkenin geleceğinin, o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır." bu anlayıştan yola çıkan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi Olarak; sanayimiz için en temel ihtiyaç olarak görülen “ nitelikli – ve aranan eleman “ ihtiyacının karşılanması amacıyla; özellikleri bakımından hem ilimize hem de çevremize örnek olan öğrencilerin, mesleklerini en iyi şekilde öğrenmeleri için; okulumuzda gerekli olan tüm donanım sağlanmıştır.

Özel Kayseri OSB Teknik Koleji “ İş Garantili “ bir eğitim-öğretim kurumudur. 2012 – 2016 yılına kadar okulumuz METEM adı altında faaliyet göstermekte idi. 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren özel Kayseri OSB Teknik Kolej haline getirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığına müracaat edildi. Nihayetinde, uzun uğraşlar sonucu okulumuzu Bakanlıktan devraldık. Okulun devri konusunda desteklerini esirgemeyen ve bizlere her türlü kolaylığı sağlayan başta Sayın Milli Eğitim Bakanımız ve Sayın Valimize şükranlarımızı sunuyoruz. (Kurum Haber)