MAGAZİN
Giriş Tarihi : 23-08-2019 11:53   Güncelleme : 23-08-2019 11:55

ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ DİLTEMİZ'E ZİYARET

ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ DİLTEMİZ'E ZİYARET

Kayseri Akkışla Manavuz Köyü Dernek Başkanı Veli Uçar, Bölge Müdürümüz Adnan Diltemiz'i makamında ziyaret etti.

Bölge Müdürümüz Adnan Diltemiz, Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanında yapılan tüm faaliyetlerle ilgili bilgiler verdi. Kayseri Akkışla Manavuz Köyü Dernek Başkanı Veli Uçar yapılan faaliyetleri çok başarılı bulduğunu, açıklamalardan duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Bölge Müdürlüğümüzün başarılarının devamını dileyerek kurumdan ayrıldı.

Öte yandan “Sivas’ın Gözü Kulağı” İsimli İha-0 eğitimi gerçekleştirildi.

Sivas Orman İşletme Müdürlüğünde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Orta Anadolu Kalkınma Ajansının (ORAN) desteklediği TR72/19/TD/0003 Referans Numaralı “Sivas’ın Gözü Kulağı “başlıklı eğitim gerçekleştirildi. 19-22/08.2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen toplam 24 saatlik eğitimde İnsansız Hava Aracı (İHA-0) kullanımı hakkında teorik ve bütün katılımcılara ayrı uygulamalı temel bilgiler verildi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tamer Savaş tarafından verilen eğitim sonucunda 13 işletme müdürlüğü personelimize İnsansız Havas Aracı Ticari Pilot Sertifikası ve katılım belgeleri eğitimin sonunda takdim edilerek program sonlandırılmıştır.

Ormancılık çalışmalarında (Ağaçlandırma,silvikültür,yangın yönetimi v.b.) zamandan ve personelden tasarruf sağlayacak bu eğitimle kurum personelin kişisel ve teknik becerisi artırıldı. (Kurum Haber)