YEREL
Giriş Tarihi : 19-12-2020 12:09   Güncelleme : 19-12-2020 12:09

ÖNDER NARİN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALAR YAPTI

ÖNDER NARİN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALAR YAPTI

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin Erciyes Haber,Develi Gündem ve Erciyes Fm ortak yayınında Gazeteci Alpaslan Ötüken'in sorularını cevapladı.

İl Başkanı Narin"Tevbeler olsun dizisindeki iş adamı profili Kayseri'yi temsil etmiyor"

-Kayseri'den 5 milletvekili çıkarmayı hedefliyoruz

-Bayatlamış Milletvekili profilinden kurtulmamız gerekiyor.

 

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin""Siyasete atılma sebebimiz; gördüğümüz kadarıyla son zamanlarda siyasete ilgi çok azaldı, bildiğimiz ve siyaset yapmasını isteğimiz kişilerin siyaset yapmaması ve bu ülkenin milli manevi değerini bilmeyen siyasetçilerin piyasada çok fazla çoğalması. Çocuklarımızın geleceği ile alakalı hesapları bizim dışımızda başka güçlerin masa başında yapması, ve bizi de verilen rolü oynama oyuncusu olarak gördükleri için siyasete girip bana biçilen rolü kendim ayarlamayı, ailem için ve Türkiye rollerin biçildiği masada olma adına bende siyasette bulunacağım dedim"

"Şuanda Yeniden Refah Partisi Türkiye genelinde 81 İl 922 İlçede teşkilatlarını kurmuş ve seçime hazır konumda. Kayserimiz'de de 14 İlçemizde teşkilatlandık 2 İlçemiz kaldı Akkışla ve Sarız İlçelerimiz haricinde teşkilatlarımızın tamamı hazır durumda, çok kısa bir dönemde hepsinin İlçe binalarını tamamlayıp inşallah 31 ocak itibari ile hedefimiz bütün İlçelerimizi tamamlamış ve seçime hazır bir şekilde girmeyi düşünüyoruz. Yeniden Refah Partimizde tabanda hazır tavanda hazır biz seçimi bekliyoruz erken seçim veya baskın seçim olacak diye düşünüyoruz. İlçelerimizde, Mahallelerimizde, köylerimizde, kasabalarımızda ve en ücra köşelerde bile davamızı anlatıyoruz aynı zamanda yaklaşan seçim içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Seçim için tam bir tarih bilmiyoruz ama 24 saatte ne olacağı belli değil Türkiye'de, 1 saat sonra çıkıp iktidar tarafından seçim açıklaması gelebilir, onun için biz bugün yada 1 saat sonra olacak gibi hazırlanıyoruz"

"Kayseri'de bize medyanın büyük bir ilgisi var, bizde medyayı çok seviyoruz. Gazeteci bir abimiz anket yaptı bu anketi Kayseri ve Türkiye genelinde yaptı yapılan bu anket tarafsız bir anketti yani herkesin katılabileceği bir anketti. O anketten biz Türkiye genelinde 3. parti çıktık, 2 yıllık bir parti olmamıza rağmen Mhp ile aynı oy oranına sahip olduk. Kayseri'de çıktığımız her yerde görüyoruz ki Yeniden Refah Partimize çok büyük ilgi var, Kayseri genelinde yüzde olarak söylemiyorum ama Milletvekili oranında çok büyük sürprizler yapacağımızı düşünüyorum. Milletvekilliğine düşündüğümüz rakam ise beş, beş tane Milletvekili çıkartma hedefimiz var. Belki 6 olacak belki 4, belki 1 olacak ama bizim hedefimiz ve gördüğümüz tablo bu, 5 tane Milletvekili çıkartmayı hedefliyoruz"

"Film Platosunun ekonomik yönden bir Şehre çok büyük faydası var dolayısıyla Konya'ya yapılan film platosunun Kayseri'ye yapılmasını ben çok arzu ederdim, neden? Turizm açısından, Kültürel etkinlikler açısından Kayseri daha ortada bir yer ve Anadolu'nun Konya ile birlikte baş Şehri ama biz buradan Cumhurbaşkanı çıkarttık, Bakan çıkarttık, hala devam eden Bakanımız var ve Milletvekillerimiz var. Bütün yatırımlar gibi TRT'de Kayseri'yi demek ki es geçti, Kayseri artık Anadolu'nun baş Şehrinden çıkıp herhalde en ücra köşelere gider diye düşünüyorum"

"Biz bu Şehirde yaşadığımız için bu Şehrin artık yerinde oturan Milletvekili, bayatlamış Milletvekili profilinden kurtulması gerekiyor. Nasıl bayatlamış ekmeği eve götüremiyorsak bayatlamış Milletvekillerinden kurtulup ben yapacağım diyen, hizmet edeceğim diyen genç Milletvekilleriyle bu Şehri kalkındırmamız gerekiyor. Bayat dernek kastettiğim; siz bir yemek yersiniz fakat sürekli aynı yemeği yediğinizde ne olur? bıkarsınız artık mideniz bulanır ve yiyemezsiniz. Ben bardağı koysam seçilecek mantığı artık Kayseri'den uzaklaşması lazım, bu Şehrin sorununu bilen, halktan kopuk olmayan, halkın içerisinden gelen ve Kayseri'nin tüm sorunlarını bilen, Uluslar arası platformlarda Kayseri'yi gerçekten temsil edebilecek kişilerin Kayseri'ye kazandırılması gerekiyor"

"Son olarak değinmek isteğimiz bir konu var; TRT'de yayınlanan ve Kayserimizin öz evladının yapımcılığını yapmış olduğu bir dizi var 'Tövbeler Olsun' adında, Pazar günleri TRT 1'de yayınlanıyor. Orada verilmek istenen iş adamı kültürü Kayseri'yi temsil etmiyor, Kayseri'yi sahtekar, üçkağıtçı ve dolandırıcı olarak anlatmasına nasıl müsade ediliyor. Siyasi parti liderleri, Siyasi parti İl Başkanları, Kayserili iş adamları ve bu şehri yöneten bütün yetkililer ve makama gelmiş kişilerin bunu nasıl kabul ettiklerini benim aklım almıyor"

"Buradan gençlere sesleniyorum, gençler, ben bir abinizim Kayseri'de sizleri partimize bekliyoruz sizlerle alakalı çok büyük projelerimiz var. Burada gelecek var sloganımızla bütün gençlerimizi x-y-z demeden kuşaklarımızın tamamını bekliyoruz. Sizler ilerde ki bizim siyasetçilerimiz, iş adamlarımız ve bu Ülkeye yön çizecek yegane kişilersiniz, biz sizinle birlikte bu yolu yürümek istiyorsunuz buyuru gelin, sizleri çok seviyoruz"ifadelerini kullandı