SİYASET
Giriş Tarihi : 12-09-2019 11:27

OKANDAN’ DAN “YERLİ VE MİLLİ” ÜRETİME DESTEK MESAJI

OKANDAN’ DAN “YERLİ VE MİLLİ” ÜRETİME DESTEK MESAJI

AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, Salı günü gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nın ardından Kocasinan İlçesiyle özdeşleşen Yamula Patlıcanı’nın tanıtımını yaptı.

AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, bu hafta yapılan olağan yönetim kurulu toplantısının ardından adeta Kocasinan ilçesiyle özdeşleşen Yamula Patlıcanı’nın tanıtımını yaptı. Yamula Patlıcanı’nın Kocasinan’ın tanıtımında önemli bir rol üstlendiğini dile getiren Başkan Okandan, ‘’ Yamula Patlıcanı’mız artık bir marka değeri haline geldi. İlçemizin tanıtımında etkisinin olduğunun farkındayız. Aynı zamanda bir marka değeri olarak da tarif edebiliriz. Bu ve bunun gibi markalara sahip çıkarak korumak ve gelecek nesillere aktarmak da bizim vazifemizdir.’’dedi.

Yerli ve milli ürünlere diğer ürünlerle kıyasla çok daha fazla önem verilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Okandan, sözlerini şu şekilde sürdürdü;  ‘’Bizler elimizden geldiği kadarıyla yerli ve milli ürünlerimizi tanıtmak ve İlçemizin değerlerini ortaya çıkarmak adına gayret ediyoruz. Ayrıca yerli ve milli ürünlerin ülkemizin kalkınmasına katkı sağladığının da bilinciyle hareket ediyoruz. Ülkemizin ekonomik olarak sıkıntıya düşürülmek istendiği bu günlerde,gerek vatandaşlarımıza gerekse teşkilat mensuplarımıza yerli ve milli ürünlere destek olma çağrımızı tekrarlıyoruz. Yamula Patlıcanı’nın yıllık hasadı bir defa oluyor. Bu hasadın arka planında bir yıllık emek ve alın teri var.Bunun için toplantımızın akabinde Yamula Patlıcanı’nın tanıtımını yaptık. Bizler uzun süre gayret edip ailesine helal rızık ulaştırmak amacıyla çalışan, emek sarf eden çiftçilerimizin her zaman yanında olup elimizden geleni yapmaya hazırız.’’ Sözlerini dile getirdi.

‘’AK PARTİ DOĞDUĞUN YERDE DOYMA FIRSATI VERDİ’’

Son 17 yılda tarımın ülkemizde giderek geliştiğine de değinen Başkan Okandan, sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı. ‘’ AK Parti her alanda olduğu gibi tarımda da çiftçiye gereken desteği vermiş, doğduğun yerde doyma felsefesini zihinlere yerleştirmiş ve bu fırsatı çiftçilere vermiştir. Bunu sadece bir fikir olarak değil aynı zamanda uygulamaya da geçirilerek projelendirip gerçeğe dönüştürmüştür.Aynı zamanda tarımsal gelişme de en büyük adımlardan birisi olarak yerli ve milli imkânlar ile seri üretime hazır elektrik enerjisi ile çalışan traktör günümüz şartlarında motorine göre %95 yakıt tasarrufu sağlayacağı dile getiriliyor ve bunların yansıra tarımdaki saymakla bitmeyecek gelişmeler ve destekler tüm vatandaşlarımızın hizmetine sunuluyor. Tarım ve Hayvancılık sektöründeki dışa bağlılık en az savunma sanayisi kadar önem arz etmektedir. Bizlerde bu düşünceler ile ülkemizin neresinde olursak olalım “Yerli ve Milli” ibaresi olan tüm ürünlere destek vererek üreticilerimizin yanında olalım.’’ (Kurum Haber)