EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-10-2019 11:33

ÖĞRENCİLERİNDEN ANKARA ÇIKARMASI

ÖĞRENCİLERİNDEN ANKARA ÇIKARMASI

İlimizde faaliyet gösteren Veda Turizm 13.10.2019 Pazar günü Ankara’da düzenlenecek olan  Ankara’nın başkent oluşu ve  Anıtkabir ve Atatürk’ü ziyaret etmek amacıyla günübirlik Ankara Gezi Turu düzenlemiş olup geziye ilimiz Hayriye Dabanoğlu İlkokulundan 2-E sınıfından bir grup veli, öğretmenleri Cumali Erdel  ve öğrencileri de katılmışlardır.

Geziyi düzenleyen Veda Turizm tur yetkilisi Zeynep Tutar gözetiminde gece 02.00 de Kayseri den hareket eden  kafile s ile Ankara girişinde yapılan sabah kahvaltısından sonra tur rehberi Bural Elibol ile buluşan kafile ,ilk olarak Anıtkabir yoğunluğundan dolayı Devlet Mezarlığı ve müzesi ziyareti ile geziye başlanmış olup. Atatürk ün diktiği ağaç ve yaptırdığı havuz gezilmiş,müzesi ziyaret edilmiş Veliler ve öğrencilerle birlikte  devlete hizmeti dokunan Cumhurbaşkanları,başbakanlar.Komutanlar.meclis başkanları yadedilmiştir..

Kafile Anıtkabir ziyareti için hareket ederek tura katılan veli, öğretmen ve öğrencilerinde bulunduğu grup aslanlı yoldan yürüyerek Atatürk’ün mozelesi ve müzesini gezerek Atatürk’ü yadederek Anıtkabirden sonra 1.TBMM-Kurtuluş Savaşı Müzesi  ve 2.TBMM  Cumhuriyet Müzesi geniş ve ayrıntılı şekilde gezerek geçmişi yakından öğrenme imkanı bulmuşlardır.Tur  rehberi  Burak Elibol veli ve öğrencilere Ankara ,Ankara nın önemi ve Atatürk’ü yaptığı hizmetleri anlatarak güzel vakit geçirmelerini sağlamıştır.

Rehber tarafından hazırlanan program doğrultusunda Ankara Turu  Anadolu Medeniyetler Müzesi ziyaretiyle devam edilmiş, geçmiş hakkında bolca bilgilerin yanında güzel hatıralarda kazanılmıştır. Rehber Burak Elibol kafileye şanslı olduklarını normalde 12 Ekimde biten Büyük Bozkır Kalıntısı ‘’Kafkasların Altın Elbiseli Adamı’’sergisinin devam ettiğini söyleyerek ziyaretlerini sağlamışlardır.

Müze ziyaretinden sonra Tur Öğle yemeğinin ardından Harikalar Diyarı’na geçerek masal maketleri, kahramanların bulunduğu mekanda oyunlar oynayıp, resimler çekinerek bol hatıralı gün geçirmişlerdir.Kafile akşam saatlerinde Kayseri’ye Atasını ziyaret etmiş,güzel vakit ve hatıralar kazanmış olarak dönmüşlerdir.

VEDA TURİZME TEŞEKKÜR

Hayriye Dabanoğlu İlkokulundan 2-E sınıfından bir grup veli, öğretmenleri Cumali Erdel  ve öğrencileri de katılımı ile gerçekleştirilen ve geziyi düzenleyen Veda Turizm tur yetkilisi Zeynep Tutar gözetiminde başarı ile sonuçlanan Ankara gezisi ile ilgili olarak kafileden Veda Turizme teşekkür geldi.

Ankara Turu kapsamında buram buram bir tarih gezisi yapan ve son derece nezih bir ortamda gerçekleşen gezi ile ilgili olarak öğretmenler, veliler ve öğrenciler olumlu izlenimlerini paylaşarak organizasyon için veda Turizme teşekkür ettiler. (Haber Merkezi)