EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-11-2019 11:49

ÖĞRENCİLER SÖZDE DEĞİL ÖZDE KENDİLERİNE DEĞER KATIYOR

*KOCASİNAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AHDE VEFA ETKİNLİĞİ İLE KENDİLERİNE DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYOR.

ÖĞRENCİLER SÖZDE DEĞİL ÖZDE KENDİLERİNE DEĞER KATIYOR

Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri TÜBİTAK için hazırladıkları proje kapsamında vefa değerine ilişkin farklı bir etkinlik oluşturmak için 70 öğrencisi ile Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevine ziyarette bulundular.

Okulun Saç ve Güzellik Bölümünde okuyan 20 öğrenci huzurevi sakinlerinin saç ve cilt bakımlarını gerçekleştirdiler. Ardından huzurevinin en uzun süre kalan konuklarının temsili doğum günü kutlaması yapılarak pastaları kesildi. Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi anaokulu öğrencileri ile huzurevi sakinleri birlikte hoşça vakit geçirerek onların neşe kaynağı oldular. Canlı müzik programı ile yaşlılarımız ve öğrenciler doyasıya eğlendiler.

Okul müdürü Fatma Hökelek; "Sevgi paylaştıkça çoğalır ilkesinden hareketle hayatımızın bir parçası olan, geçmişten günümüze köprü vazifesi gören ve deneyimlerinden istifade etmemiz gereken saygıdeğer büyüklerimizi ziyaret ettik. Gençlerimiz yaşlılarımız ile zaman geçirmenin, fikirlerini paylaşmanın, onlara yardım etmenin keyfini ve mutluluğunu yaşadılar. Çocukların vefa değerine sahip olarak yetişmeleri amacıyla yapılan bu ziyaretin amacı ayrıca onlara sosyal sorumluluk bilinci kazandırmaktır, dedi.

Proje sorumlu öğrencisi Ayşenur Çalışkan ise; Projemiz ile yaşlıların gözünden yaşlılık sürecini incelemek, yaşlılıkta yaşanan başlıca sorunları araştırıp ortaya koymak, buna bağlı olarak da yaşlıların topluma katılımının devamı ile kuşaklararası dayanışmanın ve vefanın tesisini sağlayacak bir etkinlik yapmak istedik. Onlarla birlikte vakit geçirmek bizler için unutulmaz anlardı. Eğitim-öğretim mutlak surette okul duvarları dışına da çıkarılmalı, biz öğrenciler, toplumun başta dezavantajlı grupları olan; engelliler, evsizler, göçmenler ve yaşlılara dönük değer eğitimi içeren projeler yapmaya teşvik edilmeli, onlarla daha fazla zaman geçirmeliyiz.” dedi.(Kurum Haber)