YEREL
Giriş Tarihi : 01-05-2021 12:12   Güncelleme : 01-05-2021 12:12

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE HUKUK FAKÜLTESİ KURULDU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE HUKUK FAKÜLTESİ KURULDU

 

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Hukuk Fakültesi, 01/5/2021 tarihli ve 31471 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 30/4/2021 tarihli ve 3940 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile kuruldu.

 

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney yaptığı açıklamada, “Hukuk Fakültesinin kurulmasından dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı arz ederiz. Bu süreçte katkılarından dolayı YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’a ve YÖK üyelerimize, hem Hukuk Fakültesinin kurulmasında hem de Üniversitemizin bu noktaya gelmesindeki katkı ve desteklerinden dolayı önceki dönem Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Taner Yıldız’a, Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa Elitaş’a, Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar’a, valimize, milletvekillerimize, büyükşehir belediye başkanımıza, ilçe belediye başkanlarımıza, hayırseverlerimize, emeği geçen kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ederiz” dedi.

 

Rektör Güney, NNYÜ’nün emin adımlarla, planlı, projeli, şehrine ve ülkesine en iyi hizmeti verecek şekilde gelişmesine devam ettiğini belirterek, yeni kurulan Hukuk Fakültesinin, başta Kayseri şehri ve bölgemiz olmak üzere tüm ülkemiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Hukuk Fakültesi ile birlikte NNYÜ’deki fakülte sayısı 8’e yükseldi. Hukuk Fakültesinin kısa sürede eğitim-öğretime başlaması için çalışmalara başlandı.