YEREL
Giriş Tarihi : 22-02-2021 10:39   Güncelleme : 22-02-2021 10:39

NNYÜ’DEN MİLLİ SPORCULARA YÜZDE YÜZ BURS DESTEĞİ

NNYÜ’DEN MİLLİ SPORCULARA YÜZDE YÜZ BURS DESTEĞİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin de (NNYÜ) aralarında bulunduğu Vakıf Üniversiteleri tarafından hayata geçirilen Türk Sporuna Yükseköğretimde Yüzde Yüz Destek Programı kapsamında düzenlenen Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi.

 

Uluslararası alanda başarı kazanan sporcuların akademik kariyerlerinin devam etmeleri için vakıf üniversitelerinde tam burslu olarak öğrenimini sağlayacak programla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısında, NNYÜ’yü temsilen Mütevelli Heyet Başkan Vekili Mahmut Özbıyık ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeki Yılmaz katılımcı olarak yer aldı.

 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney arasında geçen yıl Türk Sporuna Yükseköğretimde Yüzde Yüz Destek programı kapsamında protokol imzalamış ve Uluslararası alanda başarı kazanan sporculara 2020-2021 eğitim-öğretim yılı itibarıyla NNYÜ’de % 100 burslu olarak eğitim görme imkanı sunulmuştu.