EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-04-2020 18:32

NNYÜ’DE UZAKTAN ÖĞRETİM PROGRAMI DEVAM EDİYOR      

NNYÜ’DE UZAKTAN ÖĞRETİM PROGRAMI DEVAM EDİYOR      

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ) lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik başlatılan uzaktan öğretim programı yüksek katılım oranıyla kesintisiz bir şekilde devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın da katılımıyla gerçekleşen 12 Mart 2020 tarihli toplantıda alınan karara göre; yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) salgını sebebiyle tüm üniversiteler tatil edilmişti. NNYÜ Rektörlüğü, YÖK’ün kararı doğrultusunda üniversitelere verilen tatil döneminde uygulanacak olan uzaktan öğretim programı için tüm altyapısını hızlı bir şekilde tamamlayarak 30 Mart 2020 tarihinden itibaren uzaktan öğretim projesini uygulamaya geçirdi.

NNYÜ’de öğrencilere uzaktan öğretim senkron (eş zamanlı – canlı) olarak veriliyor.İlk günden itibarenyüksek bir katılım oranıyla kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilen NNYÜ’nün uzaktan öğretim programında senkron eğitimler mevcut haftalık ders programı saatlerinde yapılıyor.Senkron eğitimde, öğretim üyeleri ve öğrenciler aynı zamanda, farklı mekanlardan internet ağı üzerinden etkileşime girerek ders işliyor. Derse katılan öğrenciler,öğretim üyelerine soru sora bildiği gibi canlı olarak da sunum yaparak derslere katılabiliyorlar.

Senkron olarak hiç bir sorun yaşamadan öğretimlerini sürdüren öğrenciler, uzaktan öğretim programıyla ilgili tüm detayları Üniversitenin WEB sayfasından takip edebiliyor. (Kurum Haber)