EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-12-2019 12:50

NNYÜ’DE “İŞKUR KAMPÜSTE KARİYER GÜNLERİ” ETKİNLİĞİ

NNYÜ’DE “İŞKUR KAMPÜSTE KARİYER GÜNLERİ” ETKİNLİĞİ

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü, İş ve Kariyer Kulübü ile Ekonomi Kulübü tarafından İŞKUR Kampüste Kariyer Günleri etkinliği düzenlendi.

NNYÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe İktisat Bölüm Başkanı Doç. Dr. Dilek Sürekçi Yamaçlı, İŞKUR İl Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanlığı Şube Müdürü Yusuf Ercan Işık, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. İŞKUR’un "Güçlü yarınlar için gençlerimizin yanındayız" sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte Kayseri İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları Cumali Yeşilyurt ve Ayşenur Acar, İŞKUR’un İşbaşı Eğitim Programı, Sosyal Çalışma Programı, Girişimcilik Eğitim Programı ile İş Kulübü faaliyetleri hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Üniversite öğrencilerine yönelik istihdam olanakları, mezuniyet öncesi sağlanan İŞKUR destekleri ve iş bulma sürecinde profesyonel bir CV nasıl hazırlanmalı? konularında da bilgilerin verildiği etkinlikte öğrenciler, örnek CV hazırlayarak pratikte uygulamaya çalıştılar. İŞKUR’un eğitim programlarından yararlanmak isteyen öğrenciler ise form doldurarak kurum yetkililerine teslim etti.

Soru-cevap şeklinde devam eden etkinlik sonunda Doç. Dr. Dilek Sürekçi Yamaçlı, İŞKUR Şube Müdürü Yusuf Ercan Işık’a plaket takdim etti. (Kurum Haber)