GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2019 15:06

NNYÜ’DE ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

NNYÜ’DE ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nde (NNYÜ) düzenlenen törenle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Anma Töreni NNYÜ Kampüsü tören alanında Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başladı. NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, akademik ve idari personel ile öğrencilerin katıldığı törende Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Saatler 09.05'i gösterdiğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte göndere çekilen Türk Bayrağı daha sonra yarıya indirildi.

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü sebebiyle yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlayarak, düşüncelerinden daha iyi istifade ederek, bilimin ışığında, Türkiye’nin istikrar ve güven içinde büyümesi, Atamızın “en büyük eserim” dediği ve Milletimize armağan ettiği Cumhuriyetimizin güçlenmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 81. yıldönümünde, tüm milletimizin gönlünde ölümsüzleşen, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve vatanı uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum” dedi. (Kurum Haber)