SAĞLIK
Giriş Tarihi : 16-12-2020 12:02   Güncelleme : 16-12-2020 12:02

NNYÜ'DE AĞIZ SAĞLIĞI KONUSUNDA LİSE ÖĞRENCİLERİNİ BİLGİLENDİRİLDİ

NNYÜ'DE AĞIZ SAĞLIĞI KONUSUNDA LİSE  ÖĞRENCİLERİNİ BİLGİLENDİRİLDİ

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem A. Gürgan, Sema Yazar Anadolu Lisesi öğrenci ve velilerine yönelik “Gençlerde Ağız Sağlığı ve Covid-19 İle İlişkisi” konulu online seminer verdi.

NNYÜ Diş Hekimliği Fakültesi ile imzalanan Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü kapsamında Sema Yazar Anadolu Lisesi Müdürü Samet Özdoğan’ın daveti üzerine gerçekleşitirilen seminer, 10. Sınıf öğrencileri ve velilerine açık online olarak yapıldı. Prof. Dr. Cem A. Gürgan sunumda ağız sağlığının ne olduğu, sürdürülmesi için yapılması gerekenler ve oluşabilecek problemlerde uygulanan tedavi yöntemleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Covid-19 virüsünün vücuda giriş yollarından biri olan ağız bölgesinin temizlik ve sağlığının korunması ve sürdürülmesinde alınacak kişisel önlemlerin oldukça önemli olduğunu hatırlatarak sunumunu tamamlayan Prof. Dr. Cem A. Gürgan öğrenci ve velilerin sorularını da cevaplandırdı.

Sema Yazar Anadolu Lisesi Müdürü Samet Özdoğan ise NNYÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cem A. Gürgan’a seminerde verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti.