SİYASET
Giriş Tarihi : 21-08-2020 14:29   Güncelleme : 21-08-2020 14:29

NARİN: NAZLIAKA VE ZİHNİYETİNE MEYDANI BIRAKMAYACAĞIZ

NARİN: NAZLIAKA VE ZİHNİYETİNE MEYDANI BIRAKMAYACAĞIZ

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin , “11 Mayıs 2011 tarihinde imzalanan, 1 Ağustos 2014 tarihinde yürürlüğe giren ‘’Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’’ ya da bilinenadıyla ‘’İstanbul Sözleşmesi’’,Avrupa Konseyi tarafından Türk Aile yapısını hedef alan bir metindir. Kadınlara yönelik şiddet ve aile içi şiddetin önlenmesi maksadı ile imzalanan İstanbul Sözleşmesi, aile içi şiddeti azaltmadığı gibi, erkek-kadın çatışmasının ve kadın cinayetlerinin artmasına sebep olmaya devam etmektedir. Türk aile ve değer yapısında önemli bir yeri olan kadın kutsal bir varlıktır. Aile yapısı çökmüş bir Avrupa’nın Aile ve Kadın konusunda verebileceği hiçbir şey yoktur. Kaldı ki kadın cinayetlerinde Avrupa ülkelerinin karnesi oldukça kabarıktır.

Yüce Türk Milleti… Dünyanın birçok mazlum beldesinde sömürgecilikle hayatını idame ettiren Avrupa devletleri önce kendi kirli geçmişine bakmalıdır. Belçika’nın Ruanda ve Kongo’da 10 milyondan fazla insanı soykırımdan geçirdiğini, Fransa’nın 1954 – 1962 yılları arasında 1.5 milyon Cezayirliyi katlettiğini, İngilizlerin 750 bin Aborjin’leri öldürdüğünü, Almanların 10 binlerce Yahudi’yi canlı canlı yaktığını, Amerika’nın Irakta, Suriye’de, Afganistan’da, Libya’da milyonlarca kadını ve erkeği işkence ve tecavüzlerle katlettiğini sâdır unutabilir ama satır unutmaz, tarih unutmaz.Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı dizelerinde söylediği gibi tek dişi kalmış canavardır bunlar.

Yüce Türk Milleti…  Bizler Yeniden Refah Partisi Teşkilatları olarak İstanbul Sözleşmesi denen bu paçavrayı enine boyuna inceleyerek Türk Aile yapısına uygun olmadığı kanaatinevardık. Türk Aile yapısının temel taşı olan kadını sadece cinsel bir obje gibi görerek aile kurumunu yok etmek istemektedirler. Alt metinde ve satır aralarında şeker gibi görünen zehri, Türk Kadınına ve Aile Yapısına zerh etmek istiyorlar. Bu oyuna gelmemeli ve uyanık olmalıyız. Kurulduğu günden bugüne milletin değerlerini savunan Yeniden Refah Partisi Teşkilatları olarak iktidara çağrıda bulunuyoruz, İktidar Türk Kadınını ve Aile Yapısını daha fazla mahvetmeden bu yanlıştan dönmelidir…  Yasalarımızda revizyona ihtiyaç varsa bunu kendi aklımızla, milli ve manevi değerlerimize ve inancımıza uygun olarak kendimiz yapmalıyız.Ancak burada sorulması gereken başka bir soru daha var… Mecliste halkın oyları ile seçilen 586 milletvekili ne iş yapmaktadır. Milletvekilinin işi sadece el kaldırıp indirmek midir? Açıkça görülüyor ki gerçek Milli Görüş anlayışına her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Yeniden Refah Partisi Teşkilatları olarak gece gündüz demeden çalışacak ilk seçimde halkımızın mecliste ki gerçek vekilleri olacağız…

Bu vesile ile Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka’nın 12.08.2020 tarihinde yaptığı basın açıklamasında ‘’İstanbul Sözleşmesine Karşı Çıkanlar Tacizci ve Tecavüzcüdür’’  sözlerinden dolayı kendisini kınıyor halkın değerlerinden kopuk olan Cumhuriyet Halk Partisinin yöneticilerini Türk Milletinden özür dilemeye davet ediyoruz. Bizler Yeniden Refah Partisi Kayseri Teşkilatı olarak sessiz yığınların sesi olacağız, unutulan mazlumların elinden tutacağız, tek derdi inandığı gibi yaşamak olan Anadolu insanının hakkını savunacağız. Halkın inanç ve değerlerine saygılı olmayan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka ve zihniyetine meydanı bırakmayacağız…  Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…” dedi.  (Kurum Haber)