SPOR
Giriş Tarihi : 04-02-2020 16:44   Güncelleme : 04-02-2020 17:07

MUSTAFA TOKGÖZ’DEN BASIN TOPLANTISI

MUSTAFA TOKGÖZ’DEN BASIN TOPLANTISI

Kayserispor Asbaşkanı Mustafa Tokgöz : “Yönetime geldiğimiz günden bu yana, Berna Başkan kulübe 19 Milyon, 903 Bin TL koydu, biz yönetim kurulu olarak 1 Milyon 435 Bin TL koyduk. Berna Başkan büyük fedakarlık yaparak, kendi şirket hesabından Douglao’nun parasını ödeyerek transfer yasağımızı kaldırdı.20 tane FIFA dosyası, 7 tane UÇK dosyası, 6 tane icra dosyasıyla,  yakın zamanda toplam 60 Milyon TL ödememiz gereken rakam var.Atletico Madride 2.8 Milyon Euro borcumuz var, maalesef sonraki satıştan da %40 pay alacaklar. Bunun için yeniden masaya oturabiliriz.Kayserispor’un devre arasında yapmış olduğu 9 transfer için ödediği toplam menajerlik ücreti 94 bin euro. ”Bazı menajerler, başkana haysiyetsizce mesajlar gönderiyorlar. Yaptığımız her TL’nin karşılığını kuruşu kuruşuna hesabını veriririz, o kadar da şeffafız.Haysiyetsiz, şerefsiz menajerleri bu kulübe sokmayacağım. Düzene çomak soktuğumuz için bizi istemiyorlar.” şeklinde konuştu.

Öte yandan Tokgöz, bu haftaki maç öncesi oyuncularla ilgili yaptığı değerlendirmede ise "Lung, Sapunaru ve hafif sakatlığı bulunan Zoran Kvrzic de inşallah bu hafta sahada olacaklar.Kravets, sanırım forma şansı bulamadığı için gönül koymuş, instagram hesabından Kayserispor paylaşımlarını kaldırmış. Kendisi bizim için önemli bir oyuncudur. Oynayıp oynamaması hocanın takdiridir. Forma şansı bulduğunda en iyi şekilde değerlendirecektir.”dedi.

Bu arada "Buradan Recep Mamur’a sesleniyorum. Gelin büyüklük yapın, bu zor günlerimizde bir jest yapın,herkesin gönlünü kazanın. Bir fahri başkana yakışan yanımızda olmasıdır. Koca tesislere adı verilen birine karşı da bu isteğimiz en doğal hakkımızdır.Daha önce sözler yerine gelmedi diye çekip gidenleri gördük, bize verilen sözler de yerine gelmedi ama biz kaçmadık, buradayız. Son maçın son düdüğüne kadar da buradayız.” diyen Tokgöz,  "50.000 TL altyapı için kasaya para ayırmıştık. Eski yöneticilerden birisi haciz gönderdi ve o paraya el koydu. Herhalde o paraya altyapıdaki çocuklarımızdan daha çok ihtiyacı vardı. Hayrını görsün.” şeklinde de  sitem etti. (Spor Servisi)