GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-11-2019 14:18   Güncelleme : 30-11-2019 14:29

MÜNİR BORAZAN GÜVEN SÜRÜCÜ KURSU ENGELLİLERİ SERTİFİKA SAHİBİ YAPIYOR

MÜNİR BORAZAN GÜVEN SÜRÜCÜ KURSU ENGELLİLERİ SERTİFİKA SAHİBİ YAPIYOR

Münir Borazan Güven sürücü kursu engellileri sertifika sahibi yapıyor.

Münir Borazan Güven sürücü kursundan son olarak Şerafettin Yılmaz ve iki kardeş Emre Afan Erdal Afan sertifikalarını alarak otomobil sürme hayallerini gerçekleştiren isimler olmayı başardılar.

Münir Borazan Güven sürücü kursu sahibi Münir Borazan bu alanda kendilerine başvuruda bulunan ve yaşam sevinci dolu tüm engellerimize yardım etmek için büyük bir çaba sarf ettiklerini söyledi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde 1 Metre boyundaki Yozgat Çayıralanlı Aniş (45) ve Hülya Karkı (43) kardeşler, Münir Borazan Güven sürücü kursu sayesinde ehliyet sahibi oldular.

Kardeşlerden Aniş, 24.11.2019 tarihinde girdiği ilk yazılı ve direksiyon sınavını kazanarak ehliyet almaya hak kazanan ilk isim oldu. Küçük kardeş Hülya Karkı ise daha sonra ehliyet sahibi olmaya hak kazandı.

Sürücü kursu sahibi Münir Borazan,  Özel aparatlarla engelli kardeşlerimize 'B Engelli' adı altında sürücü belgesi verildiğini belirterek iki kardeşin azimlerine hayran olduklarını ve Aniş ve Hülya Karkı’yı tebrik ettiğini söyledi.

Borazan, Engellilere de diğer sürücüler gibi 34 saat teorik ders ve yazılı sınavdan sonra 16 saat direksiyon eğitimi verdiklerini sözlerine ekledi. (Haber Merkezi)