GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-01-2020 11:03

MOBİLYACILAR ODASI ÇÖZÜM ÜRETİYOR

MOBİLYACILAR ODASI ÇÖZÜM ÜRETİYOR

Mobilyacılar Odası Başkanı Mustafa Fındık her yıl düzenli olarak odamız tarafından düzenlenen Türkiye mobilya sektörünün küresel pazarlara açılan vitrini olan İMOB uluslararası mobilya fuarına esnaflar ile birlikte katılacağını, Bu ziyaretlerin esnaflarımızın mobilya sektöründe Tasarım, gelişme, markalaşma ve pazarda rekabete yenik düşmemesi için önem taşıdığını söyleyerek, fuar ziyaretlerinin yanı sıra esnaflarımızın sektörde ayakta durması için, maddeler halinde çalışma programı oluşturulduğunu, bu program doğrultusunda esnaflarımızı yerinde ziyaret ederek istişare yapacağını, yapılacak olan çalışmalarını maddeler halinde açıklayarak konuşmasına devam etti.

Göründüğü gibi sektörümüz imalat ve mağazada istenildiği yere ulaşmakta güçlük çekmekte, Esnaflarımızın bu darlanmadan kurtulması için  birlik ve beraberliğimizin korunmasının yeterli olacağına inandığını, bu kurumların varlık amacının hizmet etmek olduğunu söyledi. En önemli Misyonumuz “ Mobilyacılar Odası Her kurumu esnafla buluşturan köprü haline getirmek”  olduğunu ve bu konuda iddialı olduğunu dile getirdi.

Oluşturulacak web sitesinde, resmi gazetede yayınlanan esnaflarımızın faydalana bileceği, odamız tarafından düzenlenen çalışmaların vb. duyuruların ilan edilmesi, Talep olursa odamız tarafından her ayın belirli günlerinde ARGE (tasarım) programı eğitimi, Kosgeb’in varlık amacını, yapılan hizmetleri, bunlardan nasıl faydalanılacağını ilk ağızdan duyulmasını sağlamak, Anlaşma yapmayı düşündüğümüz (Hastahane, eğlence merkezleri, yeme içme, düğün salonları vb. çoğu alanlarla oda üyelerimize sağlanacak indirimler için görüşmeler yapılması,üyelerimize dağıtılacak üyelik kartları ile bu indirimlerden yaralanmasını sağlamak, Adli makamlarda sıkıntıya düşen (Çek-Senet) ile ilgili üyelerimizi aydınlatmak adına avukat tarafından yapılması gerekenler adına bilgilendirilmesini sağlamak, Çalışma programlarının geniş olduğunu, yeni seneye kolları sıvayarak başlayıp, tüm esnafımıza odamızın kapısının açık olduğunu dile getirerek, esnaf ve sanatkârlarımızın karşılaşacağı her türlü sıkıntıda elimi taşın altına korum diyerek konuşmasını tamamladı. (Kurum Haber)