EKONOMİ
Giriş Tarihi : 03-02-2020 17:52

MOBİLYA SEKTÖRÜ HEDEF İÇİN BİRLİK OLDU

MOBİLYA SEKTÖRÜ HEDEF İÇİN BİRLİK OLDU

Mobilyacı 877 üyesi bulunan, yaklaşık 1.500.000 m2 alanda faaliyet gösteren Erciyes KSS Yapı Kooperatifi Genel Kurulu’nda, kooperatifin kuruluşundan beri 10 yıldır müdürü olarak hizmet veren Ercan Sarıkaya başkanlığında yeni bir yönetim kurulu seçildi. Tek aday olarak girilen seçimde; Ercan Sarıkaya Başkan olarak seçilirken Yönetim Kurulu Asil üyeliklerine, Mustafa Özcan, Nurullah Yüksel, İsmail Işık, Mehmet Yalçın, Hasan Murt, Celal Doğan, İsmail Gürses, Cemal Temizsoy, Denetim Kurulu Asil üyeliklerine, Hacı Çevikel, Mustafa Andaç ve Fatih Ördek seçildi.

Başkan Ercan Sarıkaya ilk yapılacak işin, birlik beraberlik içinde, Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük karma AVM’si ve mobilya üreticilerine 365 gün fuar imkanı sağlayacak olan ve yaklaşık 2 milyar liraya mal olan KUMSmall Factory Projesi’nin Mayıs 2020 tarihinde açılması olduğunu belirtti. Sarıkaya, KUMSmall Factory’nin açılmasıyla birlikte Kayseri’nin Mobilya ihracatının 1 milyar dolara ulaşmasının önünün açılacağını, bu hedefe birlik beraberlik içinde orta vadede ulaşmak için çalışacaklarını belirterek, 200 mobilya mağazası ile birlikte, dekorasyon, halı, perde, aydınlatma, beyaz eşya vb mağazaların yanı sıra, klasik AVM bölümünde moda, yeme içme ve eğlence mekanları da yer almakta olduğunu ifade etti.

Başkan Ercan Sarıkaya seçim sonrası sözlerine şöyle devam etti; “Düzenlenen genel kurulda bizleri yönetime seçerek teveccüh eden değerli üyelerimize çok teşekkür ederim. Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük karma AVM projesi olan KUMSmall Factory’i hedeflerimiz doğrultusunda başarıya ulaştırmak için var gücümüzle, Kayserimiz ve Türkiyemiz için çalışacağız. Üyelerimize ve mobilya sektörüne hizmet yolunda Allah yar ve yardımcımız olsun İnşallah” (Kurum Haber)