YEREL
Giriş Tarihi : 30-11-2019 14:24   Güncelleme : 30-11-2019 14:28

MİNİK ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ

MİNİK ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ

Tomarza İlçe Emniyet Amirliği ile Tomarza Yavuzselim İlkokulu Müdürlüğü İçişleri Bakanlığının "Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın" sloganıyla 2019 yılını yaya öncelikli trafik yılı ilan edilmesi nedeniyle Tomarza İlçe Emniyet Amirliği Tomarza Yavuzselim İlkokulu öğrencilerine yönelik trafik kuralları hakkında bilgi sahibi olmaları ve trafik bilincinin artırılması amacıyla trafik polisleri tarafından okul bahçesinde minik sürücülere trafik parkuru kurularak uygulamalı trafik eğitimi verildi.

İlk olarak trafik parkurunun açılışı Tomarza Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin ve ilçe protokolü tarafından kurdelesi kesilerek açıldı. Akabinde akülü araçlara binan öğrencilere Tomarza İlçe Emniyet Amirliği Trafik Polisleri tarafından trafik kural ve güvenliğine yönelik bilgilendirme yapılarak uygulama aşamasına geçildi.

Polis ağabeylerini pürdikkat dinleyen minik öğrenciler okul bahçesi içerisine kurulan trafik parkurunda bulunan tüm trafik kurallarına harfiyen riayet etti.

Tomarza Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, akülü araç kullanan öğrencilerle sohbet ederek trafik kurallarına riayet ettikleri için öğrencilere teşekkür etti.

Daha sonra okul binası içerisinde yeni kurulan Tasarım ve Beceri Sınıfını ziyaret eden protokol yine sınıf içerisindeki öğrencilerle sohbet etti.

Programın sonuna doğru ise Tomarza Yavuzselim İlkokulu Müdürlüğü tarafından katılımcılara çeşitli ikramlarda bulundu.

Tomarza Belediye Başkanı Davut şahin ise 24 Kasım öğretmenler günü vesile ile programa katılan bütün öğretmenlere ajanda ve kalem hediye etti.

Programa; İlçe Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, İlçe Cumhuriyet Kadir Coşan,İlçe Belediye Başkanı Davut Şahin, İlçe Garnizon Komutanı Halil Kocadağ, İlçe Emniyet Amir Vekili İsmail Özdal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hamdi Koçak ve Naki Kavak, Tomarza Yavuzselim İlkokulu Müdürü Murat Yazgan başta olmak üzere, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda Tomarza Halkı katılım yaptı.

MURAT GÜRBÜZLER