EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-05-2020 16:36   Güncelleme : 13-05-2020 16:36

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TOMARZA’DA 200 ÇUVAL UN DAĞITTI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TOMARZA’DA 200 ÇUVAL UN DAĞITTI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı kampanya kapsamında toplanan yardımlarla alınan unlar, Tomarza ilçesinde 200 aileye ulaştırıldı.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmenler ve öğrencilerin katkılarıyla alınan unlar bu sefer Tomarza ilçesinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. Dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin ve Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “Öğretmen ve öğrencilerimizin katkıları ile toplanan yardımları 7. bölgede dağıtıyoruz. Yaklaşık 200 ihtiyaç sahibi aileye ulaştıracağız. Fedakar öğretmen ve öğrencilerimize bu alicenaplıklarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin ise, “Bulunduğumuz pandemi sürecinde Cumhurbaşkanımızın başlattığı kampanya olsun, diğer başlatılan kampanyalarda olsun hemşehrilerimiz yardım seferberliği yapıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve diğer bütün kurumlarımız taşın altına elini koymuş. Bu birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece bu salgın hastalıktan kurtuluruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt da, “İlçemizde ilimiz genelinde düzenlenen 7. un dağıtım programı çerçevesinde ilçemizde ihtiyaç sahibi ailelere 25 kiloluk un dağıtacağız. Öğretmenlerimize, kampanyaya destek veren öğrencilerimize ve velilere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
25 kiloluk un çuvalları, ilçedeki ihtiyaç sahibi 200 aileye yine öğretmenler vasıtasıyla ulaştırıldı. (iha)