YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2020 11:19   Güncelleme : 10-11-2020 18:20

MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR’DEN, REKTÖR ÇALIŞ’A TEBRİK MEKTUBU

MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR’DEN, REKTÖR ÇALIŞ’A TEBRİK MEKTUBU

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, 2019 yılında Çin’de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Sağlık Bakanlığı ile Bilim Kurulu’nun tavsiye kararlarına ve sağlık çalışanlarının üstün gayretlerine rağmen etkisini arttırmakta olduğunu ifade etmiştir.

Özdemir, “Bu şartlarda, dünyanın umutla beklediği Covid-19 aşısının ülkemiz tarafından geliştirilmesinde büyük sorumluluk üstlenen, mensubu olmaktan her daim iftihar ettiğimiz Erciyes Üniversitesi’nin bilimsel çalışmalarının sonuç verdiğini öğrenmiş bulunuyoruz.” açıklaması yaparak Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’a tebrik mektubu gönderdi.

Milletvekili İsmail Özdemir’in gönderdiği tebrik mektubu şu şekilde.

Sayın

Prof. Dr. Mustafa Çalış
Erciyes Üniversitesi Rektörü

2019 yılında Çin’de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Sağlık Bakanlığı ile Bilim Kurulu’nun tavsiye kararlarına ve sağlık çalışanlarımızın üstün gayretlerine rağmen maalesef etkisini arttırmaktadır.

Bu şartlarda, dünyanın umutla beklediği Covid-19 aşısının ülkemiz tarafından geliştirilmesinde büyük sorumluluk üstlenen, mensubu olmaktan her daim iftihar ettiğimiz Erciyes Üniversitesi’nin bilimsel çalışmalarının sonuç verdiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Tamamen milli imkânlarla Erciyes Üniversitesi Aşı Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde (ERAGEM) gerçekleştirilen çalışmaların olumlu netice vererek, aşının insan üzerindeki denemelerine başlanılmasından dolayı büyük onur ve mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim.

Bu vesileyle başta şahsınız olmak üzere aşının geliştirilmesinde emeği geçen herkesi en kalbi duygularımla tebrik ederek başarılar diliyor, ülkemiz ve milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum.

Milletimizle birlikte tüm insanlığa umut olan çalışmalarınızın Cenabı Allah’ın izniyle olumlu netice vermesini ve uygulamaya geçmesini niyaz ediyorum.