SİYASET
Giriş Tarihi : 19-09-2019 15:26

MHP’LİLER’DEN KAYSERİSPOR ELEŞTİRİSİ

MHP’LİLER’DEN KAYSERİSPOR ELEŞTİRİSİ

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, “Erol Bedir sizlerin söylediğine göre bir davetle gitmemiş ve gittiğinde de kalabalığı orada görmüş, peki taraftar grubu başkanına, yöneticilere, Boydak Holding CEO’suna ve valiye kimler haber vermiş. Dolayısıyla samimiyetsiz olan her şeye verilecek bir cevabımız vardır. Bizim beklentimiz samimi olmalarıdır. Konu Kayserispor ise ve bir vefa gecesi yapılacaksa şehrin içinde bulunan kim varsa davet edip, sadece Kayserispor ile alakalı bir yerde kenetlenmek gerekiyordu. Maalesef yönetim ve başkan bunu gerçekleştirememiştir. Benim adıma kimse kimi arayacağıma karar veremez. Burada bir liste yapılıyor kim kimi arasın diye ve diyorlar ki Baki Ersoy da şunları arasın. Ben şahsiyet sahibi bir ülkücüyüm ve bizi şahsiyetsizleştirmeye çalışıp, kağıdı alıp kimi arayacağımıza karar vermek bana göre ayıpların en büyüğüdür” dedi.

Meydana gelen durumun Cumhur İttifakına herhangi bir şekilde zarar verip vermeyeceği konusuna cevap veren Ersoy, “Bizim Cumhur İttifakına karşı duruşumuz liderimizin talimatları doğrultusunda nettir ve bu işin siyasetle de bir alakası yoktur. Biz bu işi siyasi olarak görmüyoruz ama diyoruz ki Kayserispor bizim sevdamız, bizi bu sevdanın dışına itmeye çalışıyorsanız yanılırsınız. Ancak tribüne ve deplasmana itersiniz ama bu işin ittifakla alakası yoktur ve biz siyasi çalışmalarımızda uyum içerisinde devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

‘Yönetime kırgınlığım devam edecek’

Baki Ersoy, “Yönetime kırgınlığım devam edecek çünkü biz anlıyoruz ki bizim zihniyetimizle onlarınki aynı değil. Biz onlar gibi değiliz, onlar da bizim gibi değil ben bunu anlıyorum. Ben bu kadar iyi niyetli davranırken, birbirine ateş etmiş taraftar gruplarımızı bir araya getirirken diyorum ki Erol başkan da olsun. Ben bu nezaketi gösteriyorum ve onlar da bu nezaketsizliği yapıyorsa demek ki bizim aramızda bir zihniyet farkı var. 4 maçta 10 puan kaybetmiş bir Kayserispor var ve bundan sonraki süreçte elbette takip edeceğiz ve bu takımın sahipsiz kalmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Ben bu konuda bir telafi beklemiyorum. Bana güvenmiş mesaj atmış binlerce kişinin düşüncelerine ben kayıtsız kalamam. Madem çok dar çerçeveli bir şey düşünüyorlar ve biz bu işi yaparız siz bu işin dışında kalın diyorlar, biz de en fazla bir taraftar gibi yanında oluruz ama biz davet edilmediğimiz bir yere gitmeyiz” dedi.

‘Kayserispor’u bu kadar acizleştirmenin anlamı yoktur’

Baki Ersoy, Kayserispor kulübünün büyük bir kulüp olduğunu ve bu kadar acizleştirilmemesi gerektiğini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu kulübü bu kadar acizleştirmenin ve bu kadar kurumsal olmayan şeylerle anmaya gerek yoktur. Ne demek zaman darlığı var. Ne yapıyoruz ki zaman problemi var. Bu hafta yapmayın haftaya yapın, herkesi çağırın. Herhangi bir partili taraftarı yok mudur bu takımın. Bunları neden ayrıştırıyorsunuz. 4-5 kişi bir araya gelip liste hazırlayıp daha sonra eğer yapamazsak da Kayseri bu işe sahip çıkmadı, biz elimizden gelen her şeyi yaptık mı diyeceksiniz. Önce doğru dürüst organizasyon yapmayı öğrenin derim ben de. Önceki başkanlı seçimlerinde de Erol Bedir dedi ki ben yokum ve biz de dedik ki bu şehrin takımı sahipsiz değildir ve asla sahipsiz kalmaz ve inanın bana çok daha iyi yerlere gelir. Bugün ligden düşer miyiz kalır mıyız konuşmayız, Avrupa’dan nasıl futbolcu getiririz bunu konuşuyor oluruz. Lig de devam edecek maçlarımız var ama konuşulan tek şey bitmek bilmeyen kulüp borçları. Şeffaf yönetim anlayışı var ama paranın nereden geldiği ve nereye gittiği belli değil. Deniz Türüç kaç paraya gitmiştir ve alınan futbolcular kaç paraya gelmiştir. Gelirler ve giderler ortaya konmalıdır ve biz bunları görmüyoruz. Bir de biz bakalım bu işe denildiğinde aman yok diyorlar. Son 3 yıldır konuşulan tek şey para. Sportif başarı konuşmuyoruz, alt yapı konuşmuyoruz konuştuğumuz tek şey para. Alınan bir futbolcunun bedeline biz sağlam 4 tane futbolcu alırdık. Hikmet hocayla telefonda konuştuk akşam ve dedim ki hocam beni koysanız ben daha güzel oynarım neden çıkarmıyorsun bu adamı ve bana oyuncu olmadığını söyledi. Benim Kayserispor’a bir kırgınlığım yok. Kişileri de hayatım boyunca takmadım ve şahsi bir problemim de yok kendileriyle ama bu şehir yapılanı da yapılmayanı da unutmaz. Biz de bu işin takipçiyiz. Baki Ersoy bu işin en yakın takipçisi. Bunu da böyle bilsinler” MEHMET FATİH KAYMAZ