GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-10-2019 13:57

MHP MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

MHP MYK ÜYESİ SERAP ŞULE KALIN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

MHP MYK Üyesi  Serap Şule Kalın, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

"96'ıncı yıldönümünü idrak ettiğimiz Türkiye Cumhuriyeti, milli uyanışın, milli bütünlüğün ve sarsılmaz bir birlikteliğin sonucudur.

Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını ve temelini şekillendiren yegane unsur Kadınıyla-erkeğiyle Türk Milleti olma gerçeğidir.  Türkiye Cumhuriyeti bağımsızlığına düşkün, onurlu yaşamaktan başka seçeneği olmayan aziz milletimizin eseridir.  Bu aziz millet şüphesiz ki kendi iradesiyle kardığı bu harcı muhafaza ve müdafaa etmek gayesiyle duruşunu devam ettirecektir.

Bundan 96 yıl önce çok stratejik sıçrayışlar ve başarılar gösteren Türk Milleti tüm işgalcileri, piyonları,ihanet ve şer odaklarını topraklarından temizlemiştir. Cumhurun kendi sinesinden parlayan aynı ışık,aynı irade, aynı kararlılık bugün de varlığını devam ettirmektedir.

Cumhuriyet ile birlikte baş kazanımı özgürlük ve tam bağımsızlık olan Aziz Türk Milleti'nin şüphesiz en büyük kazanımlarından birisi de kadınlarımızdır.

Türk Kadını Cumhuriyet ile birlikte adeta yeniden doğmuştur.

 “Türk kadınını yüzeysel görmek Türk kadınını görememektir” diyen , Türk Kadını'nın toplum içerisindeki rolünü ve olması gereken noktayı tam isabet belirleyen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Türk Kadını her daim dualarla ve minnet duygularıyla ,saygıyla yâd etmektedir.

Bizim Kadınımız; Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesini benimsemiş, başı dik, sağlam karakterli, Vatanımıza neden “Anavatan”, doğduğumuz topraklara neden “Anayurt”, dilimize neden “Anadil”, yasamıza neden “Anayasa” denildiğini manasıyla kavramış, Türk’lük şuur ve gururu İslam ahlâk ve fazileti ile donanmış, Devlet ebed müddet şiarında, zamanı geldiğinde elini değil, gövdesini taşın altına koyan , evini yuva, toprağını Vatan yapan kadınlardır.

Bu vesile ile Milli Mücadele döneminde ve sonrasında vatan müdafaasında şehadete erişmiş Tüm Kadınlarımızı da rahmetle, saygıyla selamlıyorum.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, büyük Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.

Fikir, vicdan ve irfan olarak hür nesiller yetişmesini temin eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Kahramanları rahmetle,minnetle anıyorum.

Vatan topraklarının selameti için canlarını gözünü kırpmadan feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum.  Cumhuriyet Bayramı'mız Kutlu, Devletimiz ebed müddet olsun. (Kurum Haber)