YEREL
Giriş Tarihi : 16-10-2021 11:31   Güncelleme : 16-10-2021 11:31

MHP İL BAŞKANI ADNAN İNCETOPRAK’IN KANDİL MESAJI

MHP İL BAŞKANI ADNAN İNCETOPRAK’IN KANDİL MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, 17 Ekim Pazar gününü 18 Ekim Pazartesi gününe bağlayan gecede idrak edilecek olan Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in hayatında ve öğütlerinde, insanlığın hayatını aydınlatacak güzel örneklerin bulunduğunu ifade eden MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, “Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa verdiği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Hazreti Peygamber, maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır” ifadesinde bulundu.

İncetoprak, “Peygamber efendimizin doğumu, şüphesiz insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah, O'nu bütün alemlere rahmet olarak göndermiştir” diyerek mesajını şu şekilde sürdürdü:

“ Mevlid-i Nebi, Peygamberimizin insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun örnek ahlakıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme gecesi olmalıdır. Bu vesileyle, Mevlid Kandilinin ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını diliyorum.”