YEREL
Giriş Tarihi : 21-10-2021 10:45   Güncelleme : 21-10-2021 10:45

MHP İL BAŞKANI ADNAN İNCETOPRAK, “BASIN ÇALIŞANLARIMIZ VATANDAŞLARIMIZIN GÖZÜ VE KULAĞIDIR”

MHP İL BAŞKANI ADNAN İNCETOPRAK, “BASIN ÇALIŞANLARIMIZ VATANDAŞLARIMIZIN GÖZÜ VE KULAĞIDIR”

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

MHP İl Başkanı İncetoprak, “Demokrasinin temel taşlarından olan basın, düşünce ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda kurumlarla bireyler arasında veri akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir” ifadesinde bulunduğu mesajını şu şekilde sürdürdü:

  “Ülkemizin her köşesinde kamuoyu yararına özverili çabaları ile insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak üzere görev yapan basın çalışanlarımız, vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olma görevini tarafsız, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirerek, düşünce özgürlüğü ile hak ve adaletin sağlanmasında etkili bir araç olmuşlardır.

Toplumların haber alma hakkını elde etmesi için her koşulda canla başla çalışan gazetecilerin özverili çalışmalarını takdir etmemek mümkün değildir.

      Bu duygu ve düşüncelerle ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, vefat eden basın çalışanlarımızı rahmetle anıyorum.”