KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 19-03-2020 13:34

MESUDE HANIM’LA SANAT ÜZERİNE KISA BİR SÖYLEŞİ….

MESUDE HANIM’LA SANAT ÜZERİNE KISA BİR SÖYLEŞİ….

Bugün siz değerli okurlarımız için yine farklı bir söyleşi.

Mesude Hanım’la sanat üzerine kısa bir görüşme yaptık. İşte sizlere kendi ifadeleri ile Mesude’nin Hobi Dünyası’na  keyifli bir yolculuk.

1-Mesude Hanım merhabalar. Hakimiyet gazetesi olarak bu sayımızda size yer vermek istedik. Öncelikle okuyucularımızın sizi daha yakından tanımaları için kendinizden ve yaptığınız işten bahseder misiniz?

53 yaşında Kayseri doğumluyum. Evli ve 3 çocuk annesiyim.Yaklaşık 15 yıldır yağlı boya resimler ve ahşap boyama ile ilgileniyorum.Son yıllarda Kaymek’in açmış olduğu kurslarında desteği ile kendimi geliştirmeyi başardım ve sonunda sevdiğim işi yapmaya karar verdim.Ahşap malzemeleri ve yağlı boya malzemeleri olmak üzere “MT’nin Hobi Dünyası” adlı işletmemi 4 ay önce hizmet vermeye başlattık.

2-Gelen müşterilerinize ve kursiyerlerinize ne gibi hizmetler sunmaktasınız?

Önceliğimiz tabi ki güler yüz “MT’nin Hobi Dünyası” sadece bir işyeri değil,hanımlara ve çocuklara yönelik boyama atölyesi,örgü evi ve bir kahve molası verebileceğiniz bir aile işletmesidir.Ahşap boyama ve yağlı boya dersleri atölyemizde verilmektedir.

3-Kursiyerlerinizin memnuniyeti için ne yapmaktasınız?

Kursiyerlerimiz bir taraftan öğrenirken ,bir taraftan kendilerini evlerinde hissediyormuşcasına rahat ve keyifli bir ortam sunmaktayız.

4-Kursiyerleriniz daha çok hangi kursları tercih etmekteler?

Kursiyerlerimiz daha çok ahşap boyama tekniği ile ilgilenmektedir.

5-Sizce sanat bir insanın hayatında gerekli midir?Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

Evet tabii ki.Sanatsız bir hayat düşünemiyorum.Resim aşktır.Ahşap boyamanın yanında ,yağlı boya tablolarla da ilgilenmeyi çok fazla seviyorum.

6- Sizce sanatsal uğraşlara devlet desteği gerekli midir?

Sanat, insanların birbirleriyle iletişimini sağlayıp,insanları birbirine bağlar.Bir toplumdaki insanların,birbirlerini daha iyi anlayabilmeleri için sanatsal faaliyetlerin olması gerekir.Bu faaliyetlerin her yönüyle gelişebilmesi için maddi olanakların yeterli olması gerekir.Bu nedenle sanatsal faaliyetler için devlet desteği kesinlikle gereklidir.

7-Bildiğim kadarıyla kursiyerlerin kullandıkları malzemeler ithal gelmektedir.Bu durum sizi nasıl etkilemektedir?

Atölyemizde kullanılan birçok malzeme yerli üretimdir.Ürünlerimizin yeterince kaliteli olduğunu düşünüyorum.

8-Röportajımızın sonuna gelmişken eklemek istediğiniz başka konular var mıdır?

Röportajınızda bize yer verdiğiniz için teşekkür ederiz. HAYRETTİN DOĞAN