YEREL
Giriş Tarihi : 06-03-2021 12:08   Güncelleme : 06-03-2021 18:01

MELİKGAZİ'DE SOSYAL YARDIM YÖNETMELİĞİ HAZIRLANDI

MELİKGAZİ'DE SOSYAL YARDIM YÖNETMELİĞİ HAZIRLANDI

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün kuruluş, görev, yetki ve çalışma esaslarına ilişkin yönetmeliğin hazırlanarak çalışmaların daha etkin, verimli ve koordinasyonlu olmasının amaçlandığını söyledi.

Sosyal belediyecilik çalışmaları ile toplumda birlik ve beraberlik ile sosyal dengenin sağlandığını belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, gerçekleştirilen bir dizi toplantılar ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün Kuruluş, Görev, Yetki ve Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmeliği hakkında uygulama, uygulama esasları, süreler ve kurumlar arası birliktelikte izlenecek yol haritası ile belediyelerin yetki ve görevleri hakkında bilgilerin ele alındığını kaydetti.

Bu yönetmelik ile uygulamada oluşabilecek mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma yapıldığını ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi Meclis üyelerinin oybirliği ile alınan bu karar yönetmeliğinin birçok çalışmaya ışık tutacağı ve örnek alınacağını sözlerine ekledi.