YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2021 14:08   Güncelleme : 17-05-2021 14:08

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN DİJİTAL ALT YAPISI BİNA KİMLİK SİSTEMİNE HAZIR

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN DİJİTAL ALT YAPISI BİNA KİMLİK SİSTEMİNE HAZIR

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, E-Devlet ve E-Belediye uygulaması dijital alt yapısının Melikgazi Belediyesinde başarı ile uygulandığını söyledi.

Resmi yazışma ve kayıt altındaki tüm çalışmaların bilgisayar ile internet üzerinden yapıldığını ve belediye olarak e-imza ile hizmet ve yatırımları kısa sürede sunduklarını hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi Belediye Akıllı Şehirler uygulamasını gerçekleştiren nadir kurumlar arasındadır. Belediyenin tüm iş ve işlemleri bilgisayar ve internet üzerinden yapılmaktadır. Vergi ödeme, imar projeleri onayı, İmar planlamaları, plan ve projelerin onayı, araç takip sistemi, otomatik sulama gibi tüm çalışmalar internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Şu anda proje olarak bina kimlik sistemi çalışmasına hazırız.” dedi.

Bina Kimlik Sistemi ile tüm binalara dijital bir çip takılacağını ve çip içerisinde binanın projesi, teknik bilgileri, elektrik ve su sistemi gibi bilgilerin bulunacağını ifade eden Başkan Palancıoğlu, bu dijital veri sayesinde mülk sahiplerinin her türlü bilgilerini cep telefonundan öğrenebileceklerini sözlerine ekledi.