YEREL
Giriş Tarihi : 18-02-2021 18:40   Güncelleme : 18-02-2021 18:40

MECLİSTE PKK İSTEMİYORUZ

MECLİSTE PKK İSTEMİYORUZ

 

HDP HEMEN KAPATILSIN

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMASIN

 

Saygıdeğer Basın Mensupları,

Amerika ve İsrail’in başını çektiği emperyalist güçlere karşı büyük bir mücadele veriyoruz. Türk Ordusunun 24 Temmuz 2015’de Kandil’i bombalamaya başlaması ve PKK’yı kendi açtıkları hendeklere gömmeye başlamasıyla birlikte bu mücadele silahlı bir savaşa dönüştü.

Karşımızda Amerika’nın kara gücüm dediği, binlerce tır silah ve mühimmat verdiği, eğittiği PKK, PYD, YPG ve DEAŞ, FETÖ gibi terör örgütleri var.

Adına PKK denilen, Amerika’nın paralı katili olan bu hain örgüt, bugüne kadar, öğretmen, mühendis, işçi, köylü, kadın, çocuk, erkek demeden binlerce sivil vatandaşımızı katletti. Son olarak da 13 evladımızı, Gara’da alçakça şehit etti.

Biz bu 13 evladımızın ve operasyon esnasında şehit düşen 3 Mehmetçiğimizin acısını kalbimize gömdük, “Vatan Sağ Olsun” dedik ve aziz naaşlarını uğruna can verdikleri vatan topraklarına verdik. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Allah’ın rahmeti üzerlerine olsun.

Biz biliyoruz ki, savaşlar ağlayarak, sızlayarak ve yas tutarak kazanılmaz. Savaşlar göz yaşı dökerek değil, mermi sıkarak kazanılır.

Bu savaşta zafer, ‘zafer benimdir’ diyerek dağda, kırda, kentte kahramanca çarpışan ve destanlar yazan ordumuzun olacaktır. Onların zaferi Türk milletin zaferidir.

Amerika bölgemizden çekilip gidecek ve bu da Batı Asya’nın kurtuluşu olacaktır.

SADECE SİLAHLI ÖRGÜTLER YOK

Bu savaşta karşımızda sadece silahlı örgütler yok, Amerika’dan talimat alan, beyinleri ve cüzdanları ile Amerika’ya sıkı sıkı bağlanmış, adına siyasetçi, yazar, konuşmacı, dernek yöneticisi denilen hainler de var. Biz bunların da kimler olduğunu çok iyi biliyoruz.

HDP’nin PKK’nın siyasi parti kılığına bürünmüş şekli olduğunu da iyi biliyoruz. Onun için diyoruz ki, Türkiye Amerika’ya karşı verdiği bu mücadeleyi bir an önce kazanması için, öncelikle ve bir gün bile beklemeden HDP’nin kapatılması gerekir.

Mecliste PKK istemiyoruz. HDP’yi dost bilen diğer partileri de şiddetle kınıyoruz. HDP’nin dost olan Türkiye’ye dost olamaz.

HDP’nin kapatılması yasal bir zorunluluktur ve aynı zamanda vatan severliğin bir gereğidir. 

Tekrarlıyoruz, HDP’nin kapatılması yasal bir zorunluluktur. Yasaların üstünde hiç kimse olamaz. Herkes yasalara uymak mecburiyetindedir. Yasalar neyi emrediyorsa o olur. ‘Hukukun üstünlüğü’ prensibi her zaman ve her şartta geçerlidir. 

Anayasa ve Siyasi partiler kanunun ilgili maddeleri dikkate alındığında, HDP’nin kapatılmasının yasal bir zorunluluk olduğu kolaylıkla anlaşılır. 

 

 

YASALAR ÇOK AÇIK

Anayasa ve Siyasi Partiler Kanununun ilgili maddeleri çok açık. Parti kapatma konusunda herhangi bir istisna da getirilmemiş. Bir parti şu kadar oy almışsa ya da şu kadar ilde örgüt kurmuşsa bu parti kapatılmaz diye bir madde yok. HDP 6 milyon oy aldı, kapatılamaz demek açıkça Anayasa ve yasalara karşı gelmek demektir, kabul edilemez.

KANITLAR

HDP’nin, Anayasanın 68 inci maddesinin dördüncü fıkrasına aykırı eylemlerin işlendiği odak haline geldiği apaçık ortadadır.

Kanıtlar da gün gibi ortada; gazeteleri, televizyonları inceleyen herkes bu kanıtlara kolayca ulaşır.

Milletvekili listeleri ve belediye başkan adayları Kandil’de üslenen PKK’lı teröristlerce saptanmaktadır.

HDP, 2015 yılında Diyarbakır’da yaptığı kurultayda 14 maddelik özerklik bildirisini kabul etmiştir. PKK’nın sokaklara inin çağrılarını MYK kararı haline getirmiş, kentlerde ayaklanmalar örgütlemiştir.

Gençlik kurultaylarında “Kürdistan’ı kurmak” için mücadele edildiği ilan edilmiştir.

Eşbaşkanlarından bir milletvekili PKK-PYD terör örgütüne sırtlarını dayamakla övünmüştür.

Bir başka Eşbaşkanları ise “Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz” densizliğini dile getirmekten çekinmemiştir.

TBMM gruplarında PKK’nın sözde marşını okumuşlar ve PKK’nın sözde lideri lehine slogan atmışlardır.

Diyarbakır anaları, HDP’nin küçük yaştaki çocuklarını kandırıp PKK’ya militan olarak dağa kaçırdığını ve ABD’ye asker yaptığını bizzat HDP’lilerin yüzlerine haykırmaktadır.

Başta eşbaşkanları olmak üzere binlerce HDP’li merkez yöneticisi, milletvekilleri, il, ilçe ve diğer organ yöneticileri bölücü terör örgütü PKK’nin propagandasını yapmak, üye olmak, ya da terör faaliyetlerini övmekten, terör örgütü militanlarının cenazelerine katılmaktan dolayı hüküm giymiş ve bu hükümler kesinleşmiştir.

HDP’li onlarca belediye başkanı hakkında PKK örgütüne lojistik destek sağladıkları ve terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla soruşturmalar ve davalar açılmış, belediyelerin birçoğuna kayyım atanmıştır.”

Tekrar söylüyoruz: Kanıtlar açık ve net; HDP Anayasa’nın 68. Maddesinin dördüncü fırkasına aykırı eylemlerin odağı haline gelmiştir, kapatılmalıdır.

Kapatma yetkisi Anayasa Mahkemesine aittir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı resen veya hükümetin ve mecliste grubu bulunan partilerin müracaatı ile kapatma davası açabilir. Bekliyoruz, bakalım ilk vatanseverliği kim yapacak.

Vatan Partisi olarak, HDP’nin kapatılması için bir imza kampanyası başlatıyoruz. Tüm vatansever Kayseri halkını bu imza kampanyasına imza vermeğe davet ediyorum.