SAĞLIK
Giriş Tarihi : 31-01-2020 11:03

LÖSEV’DE ÇOCUKLAR İÇİN  EĞLENCE VE EĞİTİME ARA YOK…

*LÖSEV’e kayıtlı lösemili ve tedavisi bitmiş çocuklar yarıyıl tatilinde dönem derslerini destekleyecek içerikte etkinliklerle hem eğlenerek hem de öğrenerek dolu dolu bir tatil yaşıyorlar.

LÖSEV’DE ÇOCUKLAR İÇİN  EĞLENCE VE EĞİTİME ARA YOK…

LÖSEV, 21 yıldır uzun süren tedavileri boyunca eğitimlerine ara veren çocuklar için eğitim faaliyetleri ile de fark yaratmaya devam ediyor. Eğitim dönemi boyunca sürdürdüğü “Canım Kardeşim Ders Evi” projesinde LÖSEV eğitim gönüllülerinin verdiği derslere ilave olarak tatillerde yürütülen öğrencilere özel tatil programları ile çocukların eğitim yolculuklarını en etkili şekilde geçirmeleri sağlanıyor.

Dönem boyunca eğitim müfredatına uygun olarak Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler gibi temel derslerin yanı sıra bireysel gelişimleri için müzik, drama, satranç gibi sanatsal eğitimler alan çocuklar, tatil boyunca gezi, sinema, tiyatro faaliyetlerine katılarak sosyalleşme fırsatı buluyorlar. Sanatla ile iç içe atölye çalışmalarının yanı sıra Meslekleri Tanıyalım Projesiyle meslekleri uzmanlarından öğrenme imkânı buluyorlar.

EĞLENDİRİRKEN ÖĞRENMEK

LÖSEV yarıyıl tatili programıyla çocukların biryandan bir arada eğlenceli vakit geçirmelerini sağlarken diğer yandan aktivitelere katılmaları ve eğlendirici eğitimlerle bireysel gelişimlerini hedefliyor. Hastalık ve tedavi sürecinde aynı kaderi paylaşan çocuklar bu çalışma ile sosyalleşirken öğreniyor, eğleniyor ve motive oluyorlar.

Bu kapsamda Kayseri’de LÖSEV’e kayıtlı çocuklar, tatil boyunca birçok eğitici ve eğlenceli aktiviteye katılma şansı yakaladılar. Kayseri İç Kale Arkeoloji müzesi, Kayseri Etnografya müzesi gezileri, ayrıca çocuk oyun parkuru etkinliği ile  yarıyıl tatilinin keyfini doyasıya çıkardılar.

LÖSEV, çocukların kanser savaşında maddi – manevi desteklenmelerinin yanı sıra eğitim ve sosyal destek almaları konusunda birçok proje yürütüyor. Çocukların tedavileri devam ederken yaşıtlarıyla aynı düzeyde eğitim almaları, tedavi sonrası hayata kaldıkları yerden adapte olmaları için önem taşıyor.  (Kurum Haber)