YEREL
Giriş Tarihi : 22-12-2021 12:06   Güncelleme : 22-12-2021 12:06

LÖSEV, ET DAĞITIMI KAYSERİ’DE DEVAM EDİYOR

LÖSEV, ET DAĞITIMI KAYSERİ’DE DEVAM EDİYOR

 

LÖSEV, Kurban Bayramı’nda yapılan vekâleten kurban bağışları sayesinde 81 ilde yıl boyunca hastalara ve onların ihtiyaç sahibi ailelerine et ve et ürünleri desteğini ara vermeden sürdürüyor. Özelikle sağlıklı beslenme zincirinin en önemli halkalarından biri olan protein, lösemi-kanser tedavilerinde hayati önem taşıyor. Araştırmalar, kansere yönelik iyileşmeyi sağlayacak fonksiyonların pek çoğu için proteinin önemini ortaya koyuyor. Öte yandan yetersiz protein alımı, hastalığın iyileşmesini yavaşlatıyor ve enfeksiyonlara karşı vücut direncini azaltıyor. Bu yüzden kanser tedavisi gören hastaların, sağlıklı insanlardan yüzde 50 daha fazla protein ihtiyacı olduğu biliniyor.

 

LÖSEV ’in et desteğinden her yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor. Hastalar vakumlu ambalajlarda taze et olarak yada LÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden, hijyenik koşullarda kaliteli et ve et ürünlerine ulaşıyor. LÖSEV, 2021 Kurban Bayramı’na kadar 81 ilde yaptığı dağıtımları aralıksız sürdürüyor. 14 ve 21 Aralık tarihlerinde yapılan et ve et ürünleri dağıtımında LÖSEV ‘e kayıtlı hasta ve ailelerine bu ürünler sunuldu.

 

LÖSEV et desteği ile her yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor. Geçtiğimiz yıl LÖSEV ’e kayıtlı 50 bine yakın hasta ve ailesi, vakumlu ambalajlarda taze et olarak ya da LÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden sağlıklı koşullarda kaliteli et ve et ürünlerine ulaşma imkânı yakaladı. Kurban Bayramından bu yana ise geçen 3 ayda 15 bini aşkın hasta ve ailesine et yardımları ulaştırıldı.

LÖSEV ’in hedefi ise bu sayıyı 2022 Kurban Bayramı’na kadar 81 bine çıkarmak. Kayseri’de yaşayan ve LÖSEV’ e kayıtlı hastalara ve ailelerine et ve et ürünleri desteği sunuldu.

 

Hastalar ve aileleri LÖSEV’e bağış yapan hayırseverlere dualarla teşekkürlerini ilettiler. LÖSEV’e www.losev.org.tr adresinden ya da Kayseri irtibat bürosuna 0352 999 13 05 no lu telefondan ulaşılabilir.