YEREL
Giriş Tarihi : 09-03-2021 12:23   Güncelleme : 09-03-2021 12:23

KÜLTÜR YOLU VE ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASINA KATKI

KÜLTÜR YOLU VE ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMASINA KATKI

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Cumhuriyet Mahallesi 254 ada 62 parsel numaralı taşınmazın satın alınarak Kayseri Kültür Yolu projesi kapsamında değerlendirileceğini söyledi.

Kiçikapı bölgesinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kütüphanesi arkasında bulunan yapının Melikgazi Belediyesince satın alınacağını belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Kiçikapı semti tarihi bir alan içerisinde yer almaktadır. Yoğunburç, Kayseri Lisesi, Kiçikapı Kilisesi güzergâhı ile Kapalı Çarşı ve Ulucami kültür yolu üzerindedir. Bu açıdan Kiçikapı Kilisesi olarak bilinen ve günümüzde kütüphane olarak kullanılan tarihi yapının arkasında yer alan bina belediyemizce satın alınacaktır. Bunun için Belediye Meclis Kararı alındı. Satın alınacak alan Kayseri kültür ve turizmin hizmetine sunulacaktır. Çünkü tarihi yapıların çevresi açık ve adeta bir park olarak hizmet vermesi gerekmektedir.” dedi.

Başkan Dr. Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi olarak şehrin çarşı merkezine büyük önem verdiklerini çünkü şehrin bu alanlarda yaşadığını ve şehre misyon kazandırdığını sözlerine ekledi.