GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2019 10:47   Güncelleme : 08-10-2019 16:34

KENDİ GİTTİ, ESERLERİ KALDI

KENDİ GİTTİ, ESERLERİ KALDI

6 Sene görev yaptı, Kayseri’ye 32 eser bırakarak, gözyaşları içerisinde veda etti.
Türkiye’nin en sıkıntılı döneminde, Kayseri’ye Emniyet Müdürü olarak atanan İbrahim Kulular,  17-25 Aralık sonrasını,  15 Temmuz akşamını ve sonrasındaki süreci, başarı ile yürüttü.  Kulular, FETÖ, DAEŞ, PKK gibi örgütlere büyük darbe vurdu.  Şehirde faili meçhul cinayet bırakmadı. Sosyal yaramız, dilencilik konusu ile etkili mücadele etti. Yakalanan uyuşturucu satıcılarının, sayısı ve miktarı konusunda, Kayseri’de rekora imza attı.

Kayseri’nin huzuru için, gece gündüz çalışan İbrahim Kulular’ın Emniyet Müdürlüğü görevi dışında,  32 Eseri Kayseri’ye kazandırarak gittiğini biliyor muydunuz?
İşte Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Kulular’ın görevi olmamasına rağmen, Kayseri’ye yaptığı 32 dev projeden, bazıları Kayseri’ye yapılan, ilçe polis merkezleri, Ankara’da ki Emniyet genel müdürlüğünün, birçok binasından daha büyük, daha modern ve daha işlevsel olduğunu biliyor muydunuz?
Türkiye’deki en güvenli atış poligonu ve operasyon evi, eğitim kulesi, operasyon uçağı ve otobüsünün de içerisinde yer aldığı Kızıklı özel hareket eğitim alanını Kayseri’ye Emniyet Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Kulular’ın kazandırdığını biliyor muydunuz?
Çevik kuvvet atlı polis grup amirliğini kurarak,  Engelli çocukların rehabilitasyonu için kullandırıldığını, halka açık olan bir,  sosyal tesis olduğunu biliyor muydunuz?
Erciyes dağında arama kurtarma faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütmek için, Erciyes dağcılık ve Kayak eğitimi arama kurtarma merkezinin inşasına başladığını biliyor muydunuz?
En etkili ve riskli operasyonlara katılan ve Kayseri’de kuytu bir köşeye atılan Özel harekât şube müdürlüğüne, modern bir hizmet binası yaptığını,  Biliyor muydunuz?
Doğudan, Batıya geçiş  güzergâhı olan, Türkiye’nin en önemli noktası Pınarbaşı’na Güvenlik noktası oluşturduğunu biliyor muydunuz?
Uygun fiyatlarla satışı yapılan Emniyet müdürlüğü kantininin halka açık olduğunu biliyor muydunuz?
Olayların hızlı bir şekilde çözülebilmesi için, Bölge Kriminal polis laboratuarının Kayseri’ye yapıldığını biliyor muydunuz?
İbrahim Kulular Kayseri’ye geldi, 6 sene görev yaptı. Başarılarla, hizmet dolu bir dönemi, geride bırakarak Emniyet Genel Müdür yardımcısı olarak, şehirden ayrıldı.
Kayseri’ ne mi bıraktı dersiniz?  Huzurlu bir şehir, 32 tane dev eser ve FETÖ ve ihanet şebekelerinin dedikoduları (Haber Merkezi)