YEREL
Giriş Tarihi : 17-10-2020 10:47   Güncelleme : 17-10-2020 10:47

KAZIM YÜCEL YAKUT MAHALLESİNE PAZAR YERİ İSTEDİ

YAKUT MAHALLESİNE ACİLEN PAZAR YERİ YAPILMALI İYİ PARTİLİ KAZIM YÜCEL VATANDAŞLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

KAZIM YÜCEL YAKUT MAHALLESİNE PAZAR YERİ İSTEDİ
İyi Partili Kazım Yücel, vatandaşların sorunlarını yerinde dinlemeye devam ediyor. Yücel'in bu kez adresi Kocasinan ilçesinin Yakut Mahallesi oldu. Semt Pazarını gezen Yücel, hem esnafı hem vatandaşı dinledi. Cadde üzerine kurulan pazar yerinin hem Kocasinan'a hem de Yakut Mahallesine yakışmadığını belirten Yücel, mahalleye modern bir pazar yerinin yapılmasını istedi. Yücel, pazar yeri için de yer önerdi.

VATANDAŞ ÇÖZÜMÜ İYİ PARTİ'DE ARIYOR

Kayserililer, çözümü İyi Parti'de aramaya devam ediyor. İyi Partili isimlerde vatandaşların sorunlarını dinlemeye devam ediyor. İyi Partililerin bu kez adresi Yakut Mahallesindeki semt pazarı oldu. Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Gurup Başkanvekili Kazım Yücel, ilçe başkanı Mustafa Işık ile birlikte Yakut Mahallesindeki pazar yerini gezdi. Yücel, hem esnafı hem vatandaşı dinledi.

YAKUT MAHALLESİNİ MODERN SEMT PAZARI YAPILMALI

Pazar yerinde caddeye kurulan pazar yerini gezen Yücel, Yakut Mahallesine modern bir semt pazarı yapılmasını istedi. Yücel,"Yakut Mahallesinde geçici olarak pazar yeri caddeye kuruluyor. Vatandaş da esnaf da bunun bilincinde ama bu mahalleye bu pazar yakışmıyor. Bugün 12 bin nüfuslu mahalle yakında 50 binlere ulaşacak. Cadde ortasında bu pazar mahalleye yakışmıyor. Yağmurda, yaşta ve soğukta vatandaşın pazara gelmesini içimize sindiremeyiz. Bu mahalle modern bir pazar yeri hak ediyor. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Kocasinan Belediyesinin Yakut Tesislerinin hemen önünde boş bir alan var.Bu alan belediyenin hizmet alanı olarak planlanmış. Mahallede modern bir pazarın olamdığını ilçe başkanımızla net tespit ettik.Mahalle sakinleri Fevzi Çakmak Mahallesindeki modern pazar yeri gibi bir pazarın Yakut Mahallesinde de yapılmasını istiyor. Zaten Kocasinan'ın Yakut Tesislerinin karşısındaki alan hizmet alanı olarak belirlenmiş. Bu alan hızlı bir şekilde pazar yerine dönüştürülmeli ve Yakut Mahallesi de hak ettiği değeri bulmalı. Biz bunu meclise de taşıyacağız ve bu konudaki düzenlemeye de destek vereceğiz" dedi.

VATANDAŞIN SORUNUNU DİNLEYİP ÇÖZÜM ÜRETİYORUZ

İyi Parti Kocasinan İlçe Başkanı Mustafa Işık da "Caddeye pazar kuruluyor. Bu devirde caddede pazar hiç sağlıklı değil.Biz yalnız muhalefet olsun diye bunu dile getirmiyoruz. Vatandaşın sıkıntılarını yerinde dinleyip çözüm üretiyoruz" şeklinde konuştu.