YEREL
Giriş Tarihi : 28-03-2021 15:37   Güncelleme : 28-03-2021 15:37

KAZIM YÜCEL ARSA MAĞDURLARINI DİNLEDİ

KAZIM YÜCEL ARSA MAĞDURLARINI DİNLEDİ

 

ARSALARINI VERDİLER, 16 YILDIR EVLERİNİ ALAMADILAR 

İyi Partili Kazım Yücel, Köşk Mahallesinde 16 yıl önce arsalarını müteahhite verip de evlerini alamayan 102 hissedarı dinledi. Kandırıldıklarını iddia eden vatandaşları dinleyen Kazım Yücel, bu konunun takipçisi olacaklarını ve sorunun çözümü için girişimde bulunacaklarını söyledi.

KANDIRILDIKLARINI SÖYLEDİLER

Köşk Mahallesinde 102 hissedar bundan tam 16 yıl önce arsalarını daire karşılığında bir müteahhite verdi. Arsalarının yerine konutların yapılıp satılmasına rağmen arsa sahipleri evlerine kavuşamadı. 32 bin 500 metrekare alanın hissedarları, bu durumu protesto etmek için Köşk Mahallesinde bir araya geldi.  İyi Partili Kazım Yücel de hissedarların yanına gelerek vatandaşları dinledi. Kazım Yücel’e konuşan arsa sahipleri dişlerinden ve tırnaklarından artırıp aldıkları arsalar nedeniyle kandırıldıklarını ve mağdur edildiklerini söylediler.

AKİL İNSANLAR DEVREYE GİRMELİ

Vatandaşları dinleyen Kazım Yücel konunun takipçisi olacağını söyledi.  Yücel, "Yaşananlar aslında Türkiye’nin sorunu. Kayseri’de arsa toplamak ve belediyeye arsa sahibi gibi gitmek, belediyelerle bu arsaları görüşmek bazı arkadaşlarımızın mesleği haline geldi. Aslında bunlar doğru yapıyorlar. 300-,400 metrekare arsası olanlar belediyeye gidipte inşaat ruhsatı alamaz. Burada da 32 Bin 500 metrekare arsada hissesi olan arkadaşlar bir şekliyle bu arsaları toplayanlara vekalet vermişler. Arsa sahipleri verdikleri vekaletin içeriğine de bakmamışlar. O gün arsayı toplayan kişinin görüntüsüne itibar edip müteahhitte inanmışlar. İçeriğine bakmadan verdikleri vekalet ile bir takım kişileri yetkili kılmışlar. Yetkiyi alan arkadaşlar ise içerisine ne yazdılarsa kendilerine ait alanlara konut yapıp satmışlar, arsa sahiplerinde başka alanları gösterip sizin yeriniz burası demişler. Arsa sahipleri ise konuyu farkedip belediye ve valiliğe gittiklerinde ise iş işten geçmiş. Gelinen noktada arsasını veren vatandaşlarımız mağdur olmuş ve evsiz kalmış. Arsa sahiplerinin alın terleriyle aldıkları arsaları bazı açıkgöz müteahhitler göz göre göre kullanmışlar. Burada mağduriyetlerin giderilmesi için Kayseri’deki akil insanların devreye girmesi ve bu sorunu bir şekilde çözmesi gerekir.” dedi

MAL SAHİBİ MÜTEAHHİT, EMLAK VERGİSİNİ ÖDEYEN ARSA SAHİBİ

Yücel, “Bu arkadaşlarımız vekalet verse bile içeriğindeki yetkiler kullanılmış olsa bile Allah şahittir ki arsa sahipleri 16 yıldır ev sahibi olmayı bekliyor. Ama hiçbir şekilde hakkı olmayan ve sözleşmedeki açıktan yararlanan bir takım açıkları değerlendiren müteahhitler mal sahibi oldular. Mal sahibi olmanın ötesinde hala arsa sahiplerine de emlak vergisini ödetiyorlar. Mal sahibi müteahhitler ama emlak vergisini ödeyenler arsa sahipleri” dedi.

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Yücel, “Sayın valim sayın belediye başkanım sayın cumhuriyet savcım hakikaten bu mağduriyete bir müdahale de bulunun. Yanlış hesap Bağdat’tan döner. Varsa arsa sahiplerinin attığı imzada bir yanlışlık buna sizler müdahale olun ve gelip bu arsa sahiplerini dinleyin. Müteahhitleri ve arsa sahiplerini huzurunuza çağırın ve mağduriyeti giderin. Arsa sahiplerinin evlerinin yapılmasını sağlayın. Arsa sahipleri mağduriyetlerini bize bildirdi. Bizde gelip onları dinledik ve sorunlarının çözümü için elimizden ne geliyorsa onu yapmaya çalışacağız. Haklı olduklarını yerinde gördük. Lütfen Kayserimizin önde gelenleri bu soruna bir çözüm bulun. Biz bu konunun takipçisi olacağız. Bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekir."
dedi.