EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-10-2019 11:22

KAYÜ’DE “LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE AĞIR NAKLİYENİN ÖNEMİ” KONULU PANELİ

 KAYÜ’DE “LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE AĞIR NAKLİYENİN ÖNEMİ” KONULU PANELİ

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü tarafından “Lojistik Sektöründe Ağır Nakliyenin Önemi” konulu panel düzenlendi.

ERÜ Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hatice Erkekoğlu, Ağır Nakliyeciler Derneği Başkanı Selçuk Görmezoğlu ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, lojistik sektörünün önemine değindi.

Rektör Karamustafa, “Yol medeniyettir. Taşımacılıkta o medeniyetin önemli bir tamamlayıcısıdır. Bugün birçok ürünleri üretebilirsiniz, transfer edebilirsiniz, ama nitelikli taşıma sistemine, nakliyeye ve taşımacılığa sahip değilseniz, uluslararası arenada rekabet gücüne sahip olamazsınız. Tabiki lojistiğin birçok bileşenleri vardır. Siz değerli öğrencilerimiz bunların en iyi şekilde eğitimini alıyorsunuz. Ama lojistiğin en temel bileşenleri nakliye, taşıma ve depolamadır. Bunun birçok koruma ve sigortalama gibi bileşenleri de bulunmaktadır. Biz Kayseri Üniversitesi olarak, bunu her defasında benzer toplantılarda dile getiriyorum. Kapalı kapılar ardında, teorik çerçevede eğitim veren bir müessese değiliz. İş dünyası ile bütünleşiyoruz. Uygulama ve proje odaklıyız diyoruz. Uygulamayı bazen sektöre giderek, bazen de sektörü buraya davet ederek paylaşacağız, tartışacağız. O yüzden bugünkü toplantı çok önemlidir. Kayseri Üniversitesi’nde öğrencilerin en nitelikli bir şekilde yetişmesi için bu tür etkinlikleri düzenliyoruz” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’nın konuşmasının ardından, panelistler Ağır Nakliyeciler Derneği yöneticileri Filiz Bolat, Bülent Eker ve Yasin Bayraktar, “Lojistik Sektöründe Ağır Nakliyenin Önemi” konusunda katılımcılara bilgiler verdi.

Panelin sonunda ise panelistlere plaket takdim edildi. (Kurum Haber)