YEREL
Giriş Tarihi : 03-10-2020 16:52   Güncelleme : 03-10-2020 16:52

“KAYSERİ’Yİ VE ERCİYES’İ DAHA İYİ NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ”

“KAYSERİ’Yİ VE ERCİYES’İ DAHA İYİ NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Erciyes’e yapılacak olan Türkiye’nin En Büyük Kayak Oteli Xperia Mountain Resort’un temel atma törenine katıldı.Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ile birlikte Erciyes’e inşa edilecek olan Türkiye'nin en gelişmiş, Avrupa'nın sayılı kayak merkezlerinden Xperia Mountain Resort Erciyes’in temel atma törenine katıldı. Başkan Büyükkılıç, “Kayserimizle ilgili, Erciyesimizle ilgili güzel gelişmeler görmek bizleri sevindiriyor, keyiflendiriyor. Kayseri’yi ve Erciyes’i daha iyi noktalara taşıyacağız” dedi.

Kayseri’nin marka değeri Erciyes’e Türkiye’nin en büyük kayak oteli Xperia Mountain Resort Erciyes inşa ediliyor. Xperia Mountain Resort’un temel atma töreni Erciyes Kayak Merkezi’nde gerçekleşti. Törene Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Experia Grup Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Kayiş ve birçok davetli katıldı.

Törende konuşan Başkan Büyükkılıç, Kayseri’yi daha iyi noktalara taşımak için çok daha fazla çalışacaklarını ifade etti. Büyükkılıç, “Kayserimiz ile ilgili, Erciyesimiz’le ilgili güzel gelişmeler görmek bizleri sevindiriyor, keyiflendiriyor. Cenabı Allah mahçup etmesin. Tamamına erdirsin diye dua ediyorum. Bu çalışmalar yapılırken, değerli bakanımıza minnet duyarım, teşekkür ederim. Kayserimizle ilgili, ülkemizle ilgili ufuklu bu çalışmalardan dolayı ayrıca hassaten teşekkür ederim. Çünkü adeta bir hayal olarak görülen, belki de zaman zaman alay edilen konum ve durumdan Cenabı Allah’a şükürler olsun yatırımdan yatırıma koşan, marka haline getirilen Erciyesimiz’deki,  yapmış olduğu çalışmalar inkar edilemez. Desteklerine teşekkür ederken, desteklerinin devamını da beklediğimi paylaşmak istiyorum. Tabi Erciyes yatırımcıdan yatırımcıya koşturacak olan bir ortam oluşturdu. Şu anda gelirken gördüğünüz gibi bir başka yatırımcımız, yeni sattığımız iki tane daha parselle yeni yapacağı yatırımlara hazırlanırken, aynı zamanda daha önceki dönemden buradan arsa alıp, bekleyenleri de de yatırım yapmaya davet ediyoruz. Aksi takdirde biz yaptırım yapmak durumunda kalacağız. Biz kimseyle rant peşinde değiliz. Buralarda yatırım olsun ki, şehrimiz kazansın, ülkemiz kazansın. Yatırımcılarımızdan bu çalışmalarımıza destek bekliyoruz. İnşallah onlarda sağduyulu hareket edeceklerdir” diye konuştu.

“YÜKSEK İRTİFA’NIN MERKEZİNDEN SESLENİYORUZ ARTIK”

“Erciyesimiz için, Kayserimiz için birlik ve beraberlik içerisinde dayanışmamızı sürdürerek çalışacağız” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Büyükkılıç, şöyle devam etti:

“Yüksek İrtifa’nın merkezinden sesleniyoruz artık. Şu anda biliyorsunuz futbol sahamızı 2 tanesini hizmete geçirdik. Takımlar gelmeye başladı. Aynı zamanda 6 tane daha futbol sahamızın ve tesislerimizin temelini atmak üzere ihale yapıldı. En kısa zamanda onunda çalışmalarının başlatacağını söylemek istiyorum. İhaleyi alan firmamızı hayırlı olsun. Termal konusunda yine sayın bakanımızın destekleriyle, enerji bakanımızın yapmış olduğu çalışmaya ayrıca teşekkür ederken, gerekli protokol imzalandı. Sıcak suyunda biz çıkacağına inanıyoruz.  Kayserimiz için, Erciyesimiz için ayrı bir kazanım olacak. Cenabı Allah’ın lütfu Erciyesimiz cömerttir.  Yüksek irtifanın merkezi dedik,  termalin merkezi dedik. En önemlisi birliğin ve beraberliğin merkezi, insanların buluşma merkezi, turizmin merkezi, kültürün merkezi. Hemen yanı başında Sultan Sazlığı, daha ileride Koramaz Vadisi, Kültepe Kaniş –Karumumuz, Gastronominin merkezi, Gaziantep’in kıymetli Belediye Başkanı Fatma Hanımda buradaydı. Aynı düşüncelerle ayrıldı. Elbette Gaziantep, Trabzon, Kahramanmaraş gastronomide önemli merkezler. Ancak, Kayserimiz de bu anlamda göz ardı edilmeyecek merkez haline geldi çok şükür. Bu konuda da çalışmalar yapıyoruz. Sağlık Turizmin merkezi, elbette ki medeniyetin merkezi. Değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış. Bütün bu güzellikleri barındıran ve bağrında taşıyan Kayserimizi daha iyi noktalara taşımak için çok daha fazla çalışacağız. Bu dayanışma içerisinde bakanlarımızla, valimizle, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla el ele vermek suretiyle “biriz beraberiz hep beraber Kayseriyiz” mantığıyla hep beraber Türkiye’yiz mantığıyla hareket ederek, Kayserimizi daha iyi noktalara taşıma yönünde gayret göstereceğiz” dedi.