YEREL
Giriş Tarihi : 17-03-2021 11:17   Güncelleme : 17-03-2021 11:17

KAYSERİ'YE VE TÜRK TELEKOM ÇALIŞANLARINA BU ZULMÜ YAPMAYIN

KAYSERİ'YE VE TÜRK TELEKOM ÇALIŞANLARINA BU ZULMÜ YAPMAYIN

Ulaştırma bakanlığı karar vermiş. Türk Telekom Kayseri Bölge müdürlüğü kapatılacak ve Adana bölge müdürlüğüne bağlanacak.

Yahu ne istiyorsunuz Kayseri den? Hızlı Treni Sivas’a yaparsınız. Otobanı Niğde’ye yaparsınız. Kayseri sizin gözünüzde hangi konumda çok merak ediyorum doğrusu.

Kayseri tarihi ipek yolu üzerinde binlerce yıllık geçmişi ile ticaretin merkezi hatta bir zamanlar Başkent olmaya namzet önemli Kadim bir şehirdir. Kayseri Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadenizin büyük bir bölümü ve İç Anadolu bölgesinin tamamına hitap eden merkezi bir pozisyonda coğrafi ve stratejik konumu ile önemli bir şehirdir.

Kayseri Türk Telekom bölge müdürlüğünün Adana ya bağlanması da neyin nesidir? Mantığı nedir? Yani Türk Telekom tüm bu coğrafyaya taaa Adana dan mı hizmet verecek? Güldürmeyin Allah aşkına.

Şu pandemi döneminde en çok kar eden kurumlardan biridir Türk Telekom.

Türk Telekom Kayseri bölge müdürlüğünde yaklaşık 300-350 kardeşimiz çalışıyor. Aileleri ile beraber 1500 kişi civarındadır. Çok sıkı tedbirlerin yaşandığı sıkıntılı bir dönemden geçtiğimiz şu zamanda bu kardeşlerimize bu zulüm yapılır mı? Bu insanlar ne yapacak şimdi? Ailelerinin ve çoluk çocuklarının geleceği ne olacak? Bir gecede ve anlık olarak böyle önemli bir kurum hakkında karar alınabilir mi?

Tüm kurumların bölge müdürlüklerinin kayseri de olmasının sağlanması gerekirken var olanlarda başka şehirlere taşınıyor. Bu karar alınıyor ama şehrimizin vekillerinin konuyla ilgili hiç haberleri yok. Bu durum Ankarada Kayseri Ofisi nin kurulmasının ne kadar çok gerekli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

Eğer Kayseri’ye zerre kadar değer veriyorsanız, bu karardan derhal vazgeçilmeli ve Kayseri bölge müdürlüğü hizmet vermeye devam etmelidir.

Akparti Genel Başkan yardımcısı Sn. Mehmet Özhaseki, İl Başkanı Sn. Şaban Çopuroğlu, Milletvekilleri Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer ve Hülya Atçı Nergis konuyla ilgili harekete geçip gerekli girişimlerde bulunarak bölge müdürlüğünün kapatılma kararının iptal edilmesini sağlamalıdırlar.

Oldu olacak Kayseri’yi komple Adana ya bağlayın da bu işkence bitsin bari.