SPOR
Giriş Tarihi : 19-08-2020 11:03   Güncelleme : 19-08-2020 14:19

KAYSERİSPOR 30 MİLYON TL TASARRUF ETTİ

Transferde gözden çıkarttığı isimlerden Mensah’la ilgili Beşiktaş kulübü ile el sıkışan sarı kırmızılılar parasal anlamda ciddi yük getiren bir başka isim Artem Kravets'i de alacaklarına karşılık sözleşmesini fesh ederek Ukraynalı forvetle yollarını ayırdı. Hes Kablo Kayserispor’da 2020-2021 futbol sezonu hazırlıkları kapsamında kadroda düşünülmeyen ve mali külfeti büyük olan ve gönderilmeleri durumunda 30 Milyon TL’lik tasarruf öngörülen isimle ilgili yapılan planlar hayata geçirilmiş oldu.

KAYSERİSPOR 30 MİLYON TL TASARRUF ETTİ

Kayserispor Kravets ile yolunu ayırarak sıkıntılı dönemde 11 milyon TL tasarruf etti.
Hes Kablo Kayserispor, forvet futbolcusu Artem Kravets ile sözleşme fesih yaptı. 
Hes Kablo Kayserispor, Ukraynalı golcüsü Artem Kravets ile yollarını ayırdı. Sarı Kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada "2,5 yıldır formamızı terleten Artem Kravets ile yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Kendisine bu süreçteki emeği ve ayrılırken gösterdiği anlayış için teşekkür eder, kariyerinde başarılar dileriz" denildi. 
2017-2018 sezonunun devre arasında Kayserispor'a transfer edilen 31 yaşındaki futbolcu, 2,5 sezonda 55 Süper Lig, 8 Türkiye Kupası olmak üzere 63 müsabakada görev yaptı. 3922 dakika sahada kalan Kravets, bu maçlarda 5'i Türkiye Kupası'nda olmak üzere 21 gole imza koydu. 
Kravets, sarı kırmızılı kulüpte biriken alacaklarını istemiş ve ödenmemesi halinde devre arası hazırlık kampına katılmayacağını ifade etmişti. Hes Kablo Kayserispor kulüp yetkilileri, sıkıntılı süreçte Kravets'in alacaklarını ödeyerek krizin büyümesine izin vermemişti. 31 Mayıs 2021 tarihine kadar Hes Kablo Kayserispor kulübü ile sözleşmesi bulunan Artem Kravets, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından Kayserispor kulübünü takipten çıkmıştı. MUSTAFA CENGİZ