GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-10-2019 11:59

KAYSERİLİ İHRACATÇILARA MÜŞTERİ BULMA EĞİTİMİ

KAYSERİLİ İHRACATÇILARA MÜŞTERİ BULMA EĞİTİMİ

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Kayseri’deki ihracatçıların dış pazarda güvenilir zeminde müşteri ve pazar yapısını çeşitlendirebilmesi için eğitim programı düzenledi. AKİB Koordinatör Başkanı Hayri Uğur, 31 Ekim-2 Kasım tarihleri arasındaki‘Uygulamalı Dış Ticaret Bilgisi Araştırma Ve Uluslararası Pazarlama Eğitimi’nin 20 kişiyle sınırlı olduğuna dikkat çekip, katılım başvurusu için acele edilmesini istedi. 
‘Dış ticarette güvenilir müşteri ve pazar yapısını çeşitlendirmek elzem’
AKİB Koordinatör Başkanı Hayri Uğur, AKİB Kayseri İrtibat Bürosu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek ‘Uygulamalı Dış Ticaret Bilgisi Araştırma Ve Uluslararası Pazarlama Eğitimi’ etkinliğinde Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Zeynep İyiler’in Kayserili ihracatçılarla bir araya geleceğini bildirdi. Başkan Uğur, “İhracatımızın hedeflenen seviyelere ulaşması ve firma ölçeğinde daha sağlam ve sürdürülebilir bir yapıyı inşa edebilmek için müşteri ve pazar yapısını çeşitlendirmek elzemdir. Özellikle günümüz konjonktüründe, gerek yerel, gerekse uluslararası alanda yaşanan ve ön görülemeyen gelişmelerin sıklığı, bu konuyu geçmişe nazaran daha önemli hale getirmektedir. Bu nedenle ihracatçılarımıza bu gibi eğitimlerin fayda sağlayacağını belirtmek isterim ve katılmalarını tavsiye ederim” dedi.
Eğitimde hangi konular işlenecek?
Uygulamalı Dış Ticaret Bilgisi Araştırma Ve Uluslararası Pazarlama Eğitimi’ne katılacak kursiyerler; dış ticarette müşteri arama kriterleri, hedef pazarların belirlenmesi, farklı ticari istihbarat sistemleri, internet üzerinde çok farklı kaynaklardan gerçek müşteri bulma tekniklerini öğrenme ve uygulamaları gibi konuları detaylarıyla işleyecek. (Kurum Haber)