YEREL
Giriş Tarihi : 02-04-2022 10:50   Güncelleme : 02-04-2022 10:50

KAYSERİGAZ DOĞALGAZI SARIOĞLAN VE AKKIŞLA’YA ULAŞTIRACAK

KAYSERİGAZ DOĞALGAZI SARIOĞLAN VE AKKIŞLA’YA ULAŞTIRACAK

 

SOCAR Türkiye’nin iştiraki Kayserigaz, iki yeni ilçeyi daha doğal gazla buluşturuyor. Sarıoğlan ve Akkışla’da 1 Nisan Cuma günü doğalgaz temel atma törenleri yapıldı.

Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin iştiraki Kayserigaz, Sarıoğlan ve Akkışla’yı doğalgazla buluşturmaya hazırlanıyor. 1 Nisan Cuma günü temelleri atılan ilçelere toplamda yaklaşık 250 kilometre doğalgaz hattı imalatı gerçekleştirilecek. Doğalgaz hattı altyapı çalışmalarına iki ilçede de 15 Nisan tarihinde başlanacak. Bu sene içerisinde tamamlanması öngörülen çalışmalar sonucunda toplamda yaklaşık 4500 haneye doğal gaz ulaştırılması hedefleniyor. 

Sarıoğlan ve Akkışla’yı doğalgazla buluşturacak hattın temel atma törenine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız ve İsmail Tamer, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan, SOCAR Türkiye DoğalGaz Tarife, Yatırım ve Paydaş İlişkileri Direktörü Ertan Yıldız ve ilçe sakinleri katıldı.

Kayseri’de 10 ilçede doğalgaz satış ve dağıtım hizmeti sunan Kayserigaz, doğalgazı tüm ilçelere ulaştırmayı amaçlıyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) 2003 yılında şehir dağıtım ihalelerine başladığı ilk il olan Kayseri’de bugün doğalgaz kullanan abone sayısı 500 bini aştı. Kayseri Sarıoğlan ilçesinin nüfusu 13.777, Akkışla ilçesinin nüfusu 5.804 kişidir.

AdminAdmin