YEREL
Giriş Tarihi : 03-01-2022 10:53   Güncelleme : 03-01-2022 10:53

KAYSERİ'DE MOBİLYA SEKTÖRÜNE DEVASA PROJELER KAZANDIRAN SARIKAYA, MARANGOZLAR MOBİLYACILAR VE DÖŞEMECİLER ODASI BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU

KAYSERİ'DE MOBİLYA SEKTÖRÜNE DEVASA PROJELER KAZANDIRAN SARIKAYA, MARANGOZLAR MOBİLYACILAR VE DÖŞEMECİLER ODASI BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU

 

Kayseri’de ilk mobilya fuarının düzenlenmesinde ve sektör temsilcilerinin yurtdışı fuarlarına götürülmesinde önemli görevler üstlenen Ercan Sarıkaya, Kayseri Marangozlar, Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

 

Halen Erciyes KSS Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Kayseri Mobilyacılar Odası Başkan Vekilliği görevini yürüten Ercan Sarıkaya, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. 12 Ocak'ta yapılacak genel kurulda başkanlığa aday olduğunu duyuran Sarıkaya, “20 yılı aşkın süredir çeşitli kademelerinde görev alarak devasa projeleri ortaya çıkardığımız Kayseri Marangozlar, Mobilyacılar ve Döşemeciler Odamızın Ocak ayında yapılacak genel kurul toplantısında başkan adayı olarak yola çıkmış bulunmaktayım.” ifadelerini kullandı.

 

Üyelerden destek isteyen Sarıkaya, tecrübesi ve bilgi birikimi ile sektöre yeni projeler kazandıracaklarını dile getirdi. “Allah bizi sizlere mahcup etmesin” temennisinde bulunan Sarıkaya, “Odamız üyelerine ve mobilya sektörümüze yeni projeler üretmek, çıtayı daha yükseğe taşımak için yeniden bismillah diyoruz. Bu kutsal hizmet yolunda dualarınızı ve desteklerinizi bekliyorum” diye açıklama yaptı.

 

ERCAN SARIKAYA’NIN YAPTIĞI HİZMETLER

 

Erciyes KSS Yapı Kooperatifi kurulması, Kumsmall AVM Projesi, 700 KSS işyeri yapılması projesi, Enerji Kooperatifi kurulması ve 5 MW GES tesisi kurulması yatırımlarını gerçekleştirdi. Ayrıca Türkiye’nin en fazla AB bütçeli projelerine imza attı. Tamamı hibe 9,6 Milyon Euro bütçeli MOBİTEK Projesi ve tamamı hibe 7,1 Milyon Euro bütçeli GreenPAINT (MOBİBOYA) Projesi’ni hayata geçirdi. 98 bin Euro bütçeli Destek Eğitim Projesi, 42 bin Euro bütçeli Leonardo Hareketlilik Projesi de Ercan Sarıkaya’nın çabalarıyla hayat buldu.

2004 - 2012 yılları arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi’nde ilk mobilya fuarlarının düzenlenmesinde de en büyük katkıyı sunan kişi oldu. Mobilya sektörü temsilcileri, 2000’li yıllardan başlayarak Almanya/Köln, İtalya/Milano, Çin Guangzhou, Dongguan, Shenzen ve Foshan fuarlarına götürüldü.

 

ERCAN SARIKAYA KİMDİR?

 

1976 yılında Kayseri’de doğan Ercan Sarıkaya, Ticaret Meslek Lisesi, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi ve Erciyes Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1999 - 2012 yılları arasında Kayseri Mobilyacılar Odası Genel Sekreterliği, 2015 - 2019 yılları arasında Kayseri Mobilyacılar Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2020 - 2021 yılları arasında Kayseri Mobilyacılar Odası Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. Ayrıca 2010 - 2019 yıllarında Erciyes Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Müdürlüğü yaptı. Halen Erciyes KSS Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Birçok sosyal yardımlaşma ve dayanışma kurumlarının gönüllü çalışanı olan Ercan Sarıkaya, evli ve 4 çocuk babasıdır.